Skip to main content

Prime lifting

Hoci sa hovorí, že vek je iba číslo, s pribúdajúcim počtom rokov sa mení aj naše telo a s tým je bohužiaľ spojené aj starnutie a vznik sprievodných znakov. Hlavne ženy často rozmýšľajú nad tým, ako sa ich zbaviť. Vrásky, padnuté viečka, stratená línia pier – to je len desatina z toho, čo nám starnutie prinesie. Existuje však spôsob, ako revitalizovať pokožku a navrátiť jej svoju pôvodnú krásu. Hovoríme o prime liftingu. Čo je to prime lifting a ako vám pomôže pri omladnutí? Všetko vám v nasledujúcom článku podrobne vysvetlíme.

Revolúcia?

Prime lifting je revolučná metóda prichádzajúca z Juhovýchodnej Ázie, pri ktorej sa revitalizuje pokožka pomocou vstrebateľných biokompatibilných nití, ktoré vytvoria podkožnú kostru pri poklesnutí mäkkých tkanív či vstrebávaní tukových vrstiev. Tá udržuje tkanivá a zároveň sa v okolí nití začne vytvárať nový kolagén, teda nevznikajú vrásky a pokožka je vyhladenejšia, pružnejšia a krajšia. Všetko sa to deje pomocou mikrotenkej ihličky, ktorou sa do pokožky aplikuje spomínaná bioniť. Samozrejme, prime lifting nie je primárne určený iba priamo pre pleť na tvári, používa sa aj pri iných problémových častiach na tele, napríklad na oblasť pŕs, spevnenie brucha a gluteálnu oblasť, teda oblasť sedacieho svalu.

Výhody prime liftingu sú nesporné:

 • je to šetrné ošetrenie, pri ktorom nie je použitý skalpel, teda nezasahuje hrubo a invazívne do kože
 • je vhodné pre všetky vekové skupiny
 • efekt je okamžitý
 • mezonite sa po 6 mesiacoch vstrebú a zanechajú za sebou iba kolagénovú sieť
 • dlhotrvajúci účinok – 1,5 až 2 roky
 • nevznikajú alergické reakcie

Čo sa týka pleti (a to nielen na tvári), malo by prísť k týmto okamžitým zmenám:

 • zvýraznenie kontúry tváre a lícnych kostí
 • celkové vyhladenie a pružnosť pokožky
 • vyhladenie vodorovných vrások na čele
 • celkové pozdvihnutie tváre
 • vysporiadanie sa s vpadnutými očami
 • zmiznutie podbradku a vrások okolo úst
 • zvýraznenie línie pier
 • pomoc pri ovisnutých ramenách
 • vylepšenie dekoltu, brucha, poprsia, bokov, nerovností po liposukcii

Priebeh liftingu nie je vôbec komplikovaný. Celý proces trvá cca 30 minút, záleží na veku, na oblastiach, ktoré chcete vylepšiť, a na počte, dĺžke a druhu nití. Oblasť, ktorá podstúpi lifting  je znecitlivená lokálnym anestetikom. Zákrok nie je veľmi bolestivý, keďže ide iba o vpichovanie drobnej ihly. Dotyčný môže pociťovať tlak alebo menšiu bolesť, no nie je to niečo, čo by sa nedalo zvládnuť. Pred zákrokom musí prebehnúť konzultácia s pacientom, kde bude oboznámený s možným vznikom komplikácií ako hematóm (modrina), opuch, prechodné začervenanie alebo nerovnosti pokožky. Pri liftingu je možné kombinovať rôzne metódy, napríklad aj aplikáciu botoxu alebo kyseliny hyaluronovej.

Treba upozorniť, že fajčenie znižuje efektivitu zákroku a po zákroku sa odporúča nemasírovať, necvičiť, nechodiť do sauny a bazénu a obmedziť používanie daných svalov. Zároveň je nutné nosiť fixačnú masku či náplaste.

Mezolifting nedokáže jednu vec a to dodať objem, preto sa odporúča kombinovať to s doplnením kyseliny hyaluronovej. Tá je schopná na seba naviazať vodu, takže je výborná pre dobrý konečný liftingový efekt. Ak máte záujem o objem aj vyhladenie, najprv sa použije kyselina hyaluronová a potom mezonite.

Hovorí sa: Mladosť je niečo, čo majú len mladí a čo by len starí vedeli múdro užívať. Prečo teda múdro nevyužiť možnosť stať sa znova mladým/mladou pomocou prime liftingu?

Zdravá strava a recepty
3 augusta, 2021

Zelené potraviny

Sila zelených potravín Zelené potraviny sú mimoriadne dôležitou súčasťou zdravého stravovania. Existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať a môžu sa ľahko začleniť do jedál. Niektoré populárne zelené jedlá…
Zdravá strava a recepty
30 mája, 2022

Zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl moderného človeka Takže čo znamená zdravý životný štýl? Podľa slovníka je životný štýl ako spôsob života alebo štýl života, ktorý odráža postoje a hodnotu osoby alebo skupiny.…

Leave a Reply

five × 4 =

Close Menu

Adresa

Salón DermaFresh
Lichnerova 64
903 01 Senec

Navigovať

Zavolať