Skip to main content

Botox

Injekčná aplikácia botulotoxínu

Botulotoxín sa používa v prípade, keď je potrebné odstrániť mimické vrásky na čele, pri koreni nosa, okolo očí a úst, odstraňuje drobné asymetrie na tvári a nadmerné potenie podpazušia, dlaní a nôh / hyperhidróza. Účinky botulotoxínu spočívajú v zablokovaní nervového zakončenia, dochádza k prerušeniu nervosvalového spojenia a tým je zabránené mimickému svalu v jeho zmršťovaniu. Následkom toho dochádza k vyhladeniu mimických vrások. Po určitej dobe sa však nervový vzruch vo svale obnoví a aplikácia botulotoxínu sa musí opakovať.
Účinok botulotoxínu je v plytších vráskach zjavný asi za 7 dni. Pri hlbších vráskach je viditeľný až po viacerých aplikáciách, dochádza totiž k postupnému vyhladenie vrások.

Pre koho je aplikácia botulotoxínu vhodná?

Injekčná aplikácia botulotoxínu je vhodná najmä pre klientov, ktorí chcú vyhladiť vrásky od smiechu, mračenie, obmedziť vejárovité vrásky, uvoľniť stiahnuté kútiky úst alebo obmedziť nadmerné potenie. Ďalej potom pre osoby, ktorým sa vrásky objavili medzi obočím, na čele, okolo očí, na koreni nosa, nad hornou perou, na brade alebo na krku.
Aplikáciu botulotoxínu , môžu podstúpiť muži a ženy, ktoré nie sú tehotné a nedojčia, ďalej potom osoby bez nervových porúch a osoby, ktoré nemajú alergie na niektoré zložky prípravku. Botulotoxín sa neaplikuje v prípade zápalového ochorenia oblasti, u ktorej chceme vyhladiť vrásky.

Botox

Cenník

Pozdvihnutie obočia a asymetria

140€

Redukcia nadmerného potenia botoxom (podpazušie alebo dlane)

350€

Glabella – vrásky hnevu

130€

Čelo

150€

Vrásky okolo očí

150€

Vrásky nad hornou perou

85€

Profesionálne zúženie tváre V-shape botox

180€

Nefertiti

250€

Zúženie sánky

189€

Korekcia

30€

*Cena je v závislosti od použitého materiálu v mililitroch

Pred zákrokom

Pred aplikáciou botulotoxínových injekcií nie je nutná žiadna zložitá príprava ani alergické testy. Keďže sa zákrok vykonáva ambulantne, nie je potrebné, aby klienti podstupovali zložité vyšetrenie, ako je tomu u plastických operácií, na vyhladenie vrások. Po konzultácii s lekárom sa klient pripraví na samotný zákrok.

Priebeh zákroku

Injekčná aplikácia botulotoxínu je veľmi rýchla, takmer bezbolestná a fyzicky nenáročná. Vpichy sa vykonávajú veľmi tenkou ihlou do svalu, kde je potrebné vyhladiť vrásky. Celý zákrok trvá maximalne 15 minút.Klienti cítia pri aplikácii iba mierne pálenie alebo uštipnutie.

Po zákroku

Po aplikácii botulotoxínu je vhodné, aby klient zotrval 4 hodiny vo vzpriamenej polohe a aby aktívne používal svaly, do ktorých bol botulotoxín aplikovaný. Pacient by nemal predkláňať hlavu, aby bol výsledný efekt čo najlepší. Pokožka je bezprostredne po zákroku ľahko začervenaná a opuchnutá, ale asi po hodine tieto nežiaduce účinky úplne vymiznú. Účinky injekčnej aplikácie botulotoxínu sú viditeľné po 7 až 14 dňi. Intervaly medzi jednotlivými aplikáciami sa s množstvom podstúpených ošetrení predlžujú.

Koľko po zákroku efekt vydrží?

Efekt zákroku vydrží po prvej aplikácii asi 3 až 6 mesiacov, po druhej aplikácii asi pol roka a po tretej 9 – 12 mesiacov. Potom sa stávajú svaly opäť aktívne a vrásky sa opäť začínajú tvoriť. Vrásky sa postupom času zjemňujú a s opakovanými aplikáciami botulotoxínu časom úplne vymiznú. Aplikácia botoxu by sa mala opakovať dvakrát ročne. Aspoň štyri dni po zákroku má pacient dodržiavať pokojový režim, nemal by aktívne športovať a chodiť do sauny. Asi týždeň po aplikácii botulotoxínu je vhodné vyhýbať sa pobytu na slnku alebo soláriu, inak by mohlo dôjsť k zlému vstrebávaniu botoxovej injekcie. Po aplikácii je možné navrátiť sa ihneď do práce, nie je potrebné žiadne dlhšie zotavovanie.

V-shape botox

Aplikáciou látky na to určenej do žuvacieho svalu tváre dochádza k jeho atrofii, výsledkom čoho je užšia tvár so zvýraznenými lícnymi kosťami (tvar písmena V). V praxi to znamená oslabenie a zmenu objemu svalu, čo má za následok dlhodobé zúženie šírky čeľuste – tvár získava užší a „srdcovitejší“ tvar.

Aký je výsledný efekt?

Po jednom týždni od aplikácie dochádza k zmäknutiu žuvacieho svalu. Do ďalších 6-tich týždňov dochádza k zmäknutiu čŕt a zúženiu tváre. V prípade jedného ošetrenia sú výsledky dočasné. Pre lepší a dlhodobejší efekt sa odporúča zákrok absolvovať opakovane, 2–3 krát, cca 2 mesiace po prvej aplikácii. Pre ešte výraznejší efekt odporúčame zákrok kombinovať s výplňou brady kyselinou hyalurónovou.

Obmedzenie

Po zákroku nevznikajú žiadne modriny a klientky nepociťujú bolesť. Bezprostredne po zákroku je potrebné obmedziť nadmerné žuvanie.

Pre koho je zákrok vhodný?

– pre ľudí s neprimerane širokou tvárou, ktorej dominuje mohutný žuvací sval (daný geneticky)
– pre osoby trpiace bruxizmom – škrípaním zubov, s následným poškodením chrupu a neprirodzeným zväčšením žuvacieho svalu
– pre ľudí s okrúhlejšou tvárou a túžbou zmeniť ju na „srdcovitejšiu“ a dosiahnuť tak štíhlejšiu dolnú tretinu tváre.