Skip to main content

Mezoterapia

Mezolift

Revolučná metóda Mezolift s Revofil Aquashine

Mezoterapia je liečebná metóda, pri ktorej sa podkožne aplikuje zmes vitamínov (mezoterapia), prípadne aj s kyselinou hyalurónovou (mezolift) a zvyšuje sa tak hydratácia, prekrvenie a následne tonus pokožky. Mezoterapiu radíme medzi neinvazívne omladzovacie metódy. Táto prevratná metóda spočíva v aplikácii špeciálnych roztokov mikroinjekcie, rollerom, resp. najnovšie dermapenom – špeciálnym vibrujúcim perom s ihličkami. Špeciálnym druhom mezoterapia je Mezolift. Pri tejto metóde ide o podkožnú aplikácii zmesi vitamínov spolu s kyselinou hyalurónovou.

Aktívne látky sa dostávajú priamo do kože. Pomocou špeciálnych roztokov dosahujeme hydratáciu kože, bojujeme proti voľným radikálom v koži, stimulujeme tvorbu elastínu a kolagénu.

Cenník

Očné okolie

80€

Mezoterapia s vitamínom C - tvár a krk (3ml)

110€

Mezoterapia s kremíkom - tvár a krk (3ml)

110€

Celá tvár

280€

Tvár, krk a dekolt

310€

Balík 5 sedení – celá tvár

450€

Balík 5 sedení – tvár, krk a dekolt

500€

Čo je výsledkom mezoliftu?

Výsledkom mezoliftu je pevnejšia, elastickejšie a žiarivejšia pokožka, vypnutejšia vzhľad kože, ktorý spôsobuje mladší vzhľad. Ošetrenie trvá cca. 30 – 40 min. v závislosti na použití anestetické emulzie. Na absolvovanie celej kúry je potreba 4-5 ošetrenie. Po ošetrení sa môže objaviť dočasné začervenanie, príp. mierny opuch pokožky s drobnými známkami po vpichoch ihly. Po zákroku je dôležité vyvarovať sa pobytu na prudkom slnku, používať krém s vysokým faktorom a vyhýbať sa po dobu 48 hod. pobytu v saune.

Roztoky, ktoré sa pri mezolifte používajú, obsahujúca zmes vitamínov, koenzýmov a aminokyselín injikuje do strednej vrstvy kože. Tieto látky zlepšujú stav a funkciu kože, čím možno dosiahnuť vyhladenie stredne hlbokých vrások. Ide o mierne bolestivý výkon, ale pri použití znecitlivujúceho gélu, je výkon minimálny bolestivý. V čom spočíva princíp mezoliftu /mezoterapie/? Špeciálne liečebné roztoky obsahujú vysoké koncentrácie vitamínov, aminokyselín, minerálov, koenzýmov a nukleových kyselín. Vitamínové komplexy sú nepostrádateľné pre ľudský organizmus a hlavne epidermálnej vrstvy pokožky. Vitamín A je dôležitý pre činnosť keratinocytov, vitamín C pre činnosť melanocytov, ktoré sa nachádzajú v epidermálne vrstve pokožky.  Aminokyseliny sú dôležité pre obnovu štruktúry samotnej kože a minerály v tomto komplexe udržujú vlahu po aplikácii biologického roztoku. Koenzýmy sú životne dôležité antioxidačné látky. V organizme vstupujú do reakcie so škodlivými molekulami a tým zlepšujú stav a funkciu kože. Vstreknutím kombinácia týchto látok je možné dosiahnuť vyhladenie stredne hlbokých vrások.

Čo obsahuje Revofil aquashine?

 • Nezasieťovaná kyselina hyaluronová (hydratácia pokožky)
 • Biomimetické peptidy  (podpora proliferácie kožných buniek, tvorby nových kožných buniek, navýšenie kyseliny HA a elastínu v koži, redukcia nadmernej pigmentácie)
 • 24 aminokyselín podpora tvorby fibroblastov
 • 14 vitamínov (revitalizácia pokožky)
 • 8 minerálov a koenzýmov (ochrana pokožky pred nepriaznivými vplyvmi, revitalizácia)

Mezoterapia s krémikom

Mezoterapia s kremíkom je typ mezoterapie, ktorý využíva organický kremík ako jednu z hlavných aktívnych látok. Organický kremík je prírodná zložka, ktorá sa nachádza v ľudskom tele a je nevyhnutná pre syntézu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej. Tieto látky sú zodpovedné za pevnosť, pružnosť a hydratáciu pokožky. S vekom sa množstvo organického kremíka v tele znižuje, čo vedie k strate elasticity, vzniku vrások a ochabnutiu pokožky.

Mezoterapia s kremíkom pomáha obnoviť hladinu organického kremíka v pokožke a stimulovať tvorbu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej. Tým sa dosahuje omladenie pokožky, zlepšenie jej textúry, farby a lesku, zmiernenie vrások a spevnenie kontúr tváre. Môže sa môže aplikovať na tvár, krk, dekolt, ruky a iné časti tela, kde je pokožka suchá, ochabnutá alebo poškodená.

Vykonáva sa pomocou injekcií, prístrojov. Injekcie sú najpresnejším a najúčinnejším spôsobom, ako dostať kremík a ďalšie látky do pokožky, ale môžu byť bolestivé a nepríjemné. Prístroje využívajú elektrické impulzy, aby otvorili póry a umožnili prenikanie kremíka a ďalších látok do pokožky.

Tento typ mezoterapie sa vykonáva v sérii niekoľkých sedení, ktoré sa opakujú s prestávkou niekoľkých týždňov. Výsledky mezoterapie sú viditeľné už po prvom sedení, ale pre dosiahnutie a udržanie optimálneho efektu je potrebné absolvovať celú sériu.

Mezoterapia s kremíkom je bezpečný a účinný zákrok, ak sa vykonáva kvalifikovaným a skúseným odborníkom. Pred zákrokom je potrebná konzultácia s lekárom, ktorý zhodnotí stav pokožky, zistí možné kontraindikácie a alergie a navrhne vhodný plán ošetrenia. Mezoterapia má niektoré kontraindikácie, ako sú tehotenstvo, dojčenie, vek do 18 rokov, užívanie niektorých liekov, zhoršenie chronických a infekčných ochorení, poruchy krvácania, cukrovka, epilepsia, autoimunitné ochorenia a iné. Môže mať aj niektoré vedľajšie účinky, ako sú začervenanie, opuch, modriny, bolesť, svrbenie, infekcia, alergická reakcia a iné, ktoré zvyčajne zmiznú do niekoľkých dní.

Mezoterapia je skvelý spôsob, ako zlepšiť vzhľad a zdravie vašej pokožky a cítiť sa mladšie a sebavedomejšie.

Mezoterapia s vitamínom C

Mezoterapia s vitamínom C je špecifický typ mezoterapie, ktorý využíva kyselinu askorbovú ako hlavnú účinnú látku. Vitamín C je silný antioxidant, ktorý chráni pokožku pred voľnými radikálmi, podporuje tvorbu kolagénu, zlepšuje elasticitu pleti, znižuje pigmentáciu a zvyšuje imunitu pleti. Mezoterapia s vitamínom C sa vykonáva pomocou jemných injekcií alebo špeciálnych prístrojov, ktoré prenikajú do hlbších vrstiev pokožky a dodávajú jej vysokú dávku vitamínu C. Mezoterapia s vitamínom C je vhodná pre všetky typy pleti, najmä pre suchú, zrelú, unavenú, poškodenú slnkom alebo s nerovnomerným tónom pleti. Mezoterapia s vitamínom C má viaceré výhody, ako napríklad:

 • celková revitalizácia pleti
 • spevnenie a vyhladenie pleti
 • zjednotenie a rozjasnenie tónu pleti
 • redukcia jemných vrások a pigmentových škvŕn
 • posilnenie krvných ciev a prevencia kŕčových žíl
 • zlepšenie hojenia rán a jaziev
 • zvýšenie odolnosti pleti voči infekciám a zápalom