Skip to main content

Mezoterapia

Revolúcia v omladení tváre

Mezoterapia už od 80€

Objednať sa

Rýchly zákrok do 30 min.

Rýchla rekonvalescencia do 48 hod.

V snahe o mladistvú a žiarivú pleť sa mnohí obracajú na inovatívne postupy starostlivosti o pleť, ako je mezoterapia. Tento revolučný postup ponúka neinvazívne riešenie na omladenie pleti, pričom využíva účinnú zmes vitamínov, minerálov a ďalších aktívnych zložiek na revitalizáciu pleti zvnútra. V salóne Salón DermaFresh sa snažíme pomáhať našim klientom dosiahnuť ich ciele v starostlivosti o pleť prostredníctvom pokročilých techník a tou je práve mezoterapia.

Mezoterapia

Čo je to mezoterapia?

Mezoterapia je liečebná technika zahŕňajúca podkožnú aplikáciu zmesi vitamínov a prípadne aj kyseliny hyalurónovej. Jej cieľom je zlepšiť hydratáciu, prekrvenie a tonus pokožky, vďaka čomu je obľúbenou voľbou neinvazívnych ošetrení proti starnutiu. Táto prelomová metóda zahŕňa injekčné podávanie špecializovaných roztokov pomocou mikroinjekcií, rollerom prípadne dermaperom (špeciálne vibrujúce pero s ihličkami), ktoré stimulujú tvorbu kolagénu a elastínu na dosiahnutie pevnejšej a mladistvejšej pokožky.

Čo je to Mezolift a aké sú jeho výhody?

Mezolift je špecializovaná forma mezoterapie, kombinuje vitamíny s kyselinou hyalurónovou na zlepšenie omladenia pokožky. Dodávaním aktívnych zložiek priamo do pokožky Mezolift podporuje hydratáciu, bojuje proti voľným radikálom a stimuluje syntézu kolagénu a elastínu. Výsledok? Pevnejšia, pružnejšia a žiarivejšia pleť s viditeľne mladším vzhľadom. V našom salóne používame pri aplikácií mezoliftu Revofil aquashine, ktorý obsahuje:

 • Nezasieťovanú kyselinu hyaluronovú (na hydratáciu pokožky)
 • Biomimetické peptidy  (podpora proliferácie kožných buniek, tvorby nových kožných buniek, navýšenie kyseliny HA a elastínu v koži, redukcia nadmernej pigmentácie)
 • 24 aminokyselín podpora tvorby fibroblastov
 • 14 vitamínov (revitalizácia pokožky)
 • 8 minerálov a koenzýmov (ochrana pokožky pred nepriaznivými vplyvmi, revitalizácia)

Porozumenie procesu mezoterapie

Mezoterapia zahŕňa vstrekovanie starostlivo vybraných roztokov do strednej vrstvy (odborne nazývanej aj “dermis”) pokožky. Tieto roztoky zvyčajne obsahujú zmes vitamínov, peptidov, aminokyselín a kyseliny hyalurónovej a zameriavajú sa na rôzne problémy pleti, ako je hydratácia, elasticita a pigmentácia. Zákrok môže spôsobiť dočasné začervenanie a opuch, ale tieto vedľajšie účinky zvyčajne do niekoľkých dní ustúpia a zanechajú omladenú pokožku. Samotný zákrok trvá cca 30 minút a na absolvovanie celej kúry je potrebné v priemere 4 až 5 sedení. Po zákroku je potrebné vyvarovať sa pobytu na prudkom slnku a vyhýbať sa pobytu v saune (po dobu 48 hodín). Mezoterapia je vo všeobecnosti bezpečná pre všetky typy pleti, ale je nevyhnutné poradiť sa s našimi kvalifikovanými odborníkomi na starostlivosť o pleť, aby sme určili vhodnosť ošetrenia pre vaše konkrétne potreby.

Princíp mezoterapie

Roztoky mezoterapie sú bohaté na základné živiny, ktoré podporujú zdravie a funkciu pokožky. Vitamíny ako A a C zohrávajú kľúčovú úlohu pri obnove buniek a syntéze kolagénu, zatiaľ čo aminokyseliny pomáhajú pri obnove a regenerácii pokožky. Minerály a koenzýmy pôsobia ako antioxidanty, chránia pokožku pred poškodením vplyvom životného prostredia a podporujú celkovú vitalitu pokožky.

Možné vedľajšie účinky mezoterapia

Bežné vedľajšie účinky mezoterapie môžu zahŕňať dočasné začervenanie, opuch a menší diskomfort v mieste vpichu. Tieto účinky zvyčajne vymiznú do niekoľkých dní po ošetrení.

Rôzne varianty mezoterapie

Mezoterapia s kremíkom

Mezoterapia s kremíkom využíva silu organického kremíka na stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Táto prírodná zlúčenina pomáha obnoviť pevnosť, pružnosť a hydratáciu pokožky, takže je ideálna na riešenie príznakov starnutia a poškodenia pokožky.

Mezoterapia s vitamínom C

Mezoterapia s vitamínom C dodáva silnú dávku tohto antioxidačného vitamínu priamo do pokožky. Vitamín C zvyšuje tvorbu kolagénu, rozjasňuje pleť a chráni pred poškodením voľnými radikálmi, čo z neho robí univerzálnu možnosť na omladenie a údržbu pleti. Mezoterapia s vitamínom C je vhodná pre všetky typy pleti, najmä pre suchú, zrelú, unavenú, poškodenú slnkom alebo s nerovnomerným tónom pleti. Mezoterapia s vitamínom C má viaceré výhody, ako napríklad:

 • celková revitalizácia pleti
 • spevnenie a vyhladenie pleti
 • zjednotenie a rozjasnenie tónu pleti
 • redukcia jemných vrások a pigmentových škvŕn
 • posilnenie krvných ciev a prevencia kŕčových žíl
 • zlepšenie hojenia rán a jaziev
 • zvýšenie odolnosti pleti voči infekciám a zápalom

Odporúčame mezoterapiu

Mezoterapia ponúka bezpečný (jeden z najbezpečnejších a najoverenejších postupov v skrášlovacom priemysle) a účinný spôsob, ako zlepšiť vzhľad a zdravie vašej pokožky, čo vám pomôže vyzerať a cítiť sa mladšie a sebavedomejšie. Či už sa zameriavate na jemné linky, vrásky alebo mdlosť, mezoterapia môže poskytnúť viditeľné výsledky s minimálnymi prestávkami. Vyskúšajte transformačnú silu mezoterapie v salóne DermaFresh a odhaľte skutočný potenciál svojej pleti.

Cenník

Očné okolie

80€

Mezoterapia s vitamínom C - tvár a krk (3ml)

110€

Mezoterapia s kremíkom - tvár a krk (3ml)

110€

Celá tvár

280€

Tvár, krk a dekolt

310€

Balík 5 sedení – celá tvár

450€

Balík 5 sedení – tvár, krk a dekolt

500€

Aplikácie vykonávajú lekári:

MUDr. Monika Tichá, MUDr. Diana Ugorová, MUDr. Adam Salama