Skip to main content

Lipolýza

Neinvazívna liposukcia

Injekčná lipolýza

Injekčná lipolýza je jednou z neoperačných metód, ktorá zbavuje telo nadbytočného tuku a celulitídy. Možno ju označiť za neinvazívnu liposukciu. Nejedná sa o zázračný spôsob redukcie váhy, ale o riešenie nadbytočného tuku v partiách, kde nepomáha cvičenie ani diéta.

Ako lipolýza prebieha?

Počas injekčnej lipolýzy sa aplikuje tenkou ihlou látka fosfatydylcholin (čiže sojový lecitín) priamo do nežiaduceho nahromadeného tuku.Samotný zákrok injekčnej lipolýzy nie je náročný, trvá približne 30 minút. Zákrok je bezbolestný, preto nie je vykonávaný v anestézii, a to ani lokálne.

Čo je fosfatydylcholin (lecitín)?

Fosfatydylcholin je prírodný produkt získavaný zo sójových bôbov a vyrábaný rovnako v tele. Tento enzým štiepi tuky na malé časti, ktoré sú prirodzenou cestou eliminované z tela.

Ktoré partie môžete Injekčná lipolýza zlepšiť?

  • podbradok
  • krk
  • vnútorné i vonkajšie stehná
  • zadok
  • paže
  • dolné a horné partie brucha
  • tukové vankúšiky na ramenách, rukách
Lipolyza procerura

Cenník

Podbradok a krk

100€

Vnútorné stehná

220€

Vonkajšie stehná

220€

Zadok

220€

Boky

240€

Dolná časť brucho

250€

Horná časť brucho

210€

Paže

250€

*Cena je v závislosti od použitého materiálu v mililitroch

Výsledok injekčnej lipolýzy

Efekt injekčnej lipolýzy je zjavný asi za 2 az 4 týždne, kedy sa tuk postupne rozpúšťa. Veľkou výhodou je, že tuk je odstránený rovnomerne. Ošetrenie má priaznivý vplyv na kolagén, čím je dosiahnutí sťahujúci efekt kože. Ideálne je podstúpiť 2-4 ošetrenia s odstupom 2 až 4 týždňov, aby došlo k výraznému zmenšeniu obvodu danej oblasti. Avšak viditeľné výsledky sú väčšinou už po druhom ošetrení. Naše skúsenosti ukazujú, že raz odbúraný tuk sa znovu neukladá. Dôležité je predchádzať výraznému nárastu hmotnosti a udržať si zdravý životný štýl.

Čo robiť pred ošetrením?

Ak používate lieky na riedenie krvi, poraďte sa s lekárom, ktorý Vám ich predpísal, o vhodnosti vysadení minimálne 1 týždeň pred zákrokom. Ak chce klient dosiahnuť maximálneho efektu lipolýzy doporučujeme ošetrenie spojiť s úpravou stravovacích návykov a životosprávy. V rámci prípravy na zákrok sa odporúča pitie čistej vody. K výkonu je dobré sa dostaviť vo voľnom pohodlnom oblečení.

Čo ma po ošetrení injekčnou lipolýzou čaká?

Ihneď po ošetrení injekčnou lipolýzou môžete ísť domov a vrátiť sa k svojim bežným činnostiam. Ošetrené miesto bude tesne po aplikácii začervenané a opuchnuté. V ojedinelých prípadoch sa môžu objaviť modrinky. Po 3 dňoch sa všetko z pravidla vracia do normálneho stavu. Odporúčame piť minimálne 1 liter vody denne a užívať dostatok vitamínov, minerálov a antioxidantov. V deň aplikácie a aj nasledujucé dva týždne odporúčame zaradiť kardio cvičenie t.j.rychlá chôdza,skákanie, plávanie a t.d‘. Približne týždeň je potrebné vyhýbať sa priamemu slnku, soláriu a saune, rovnako ako vynechať návštevu kúpeľov a šport.