Skip to main content

Niťový lifting

Mezonite

Predstava mladistvo vyzerajúcej pleti aj v pokročilejšom veku je snom mnohých žien. Vedci po celom svete sa preto neustále venujú vývoju nových metód proti starnutiu a ponúkajú rôzne efektívne riešenie. Ich poslednou novinkou na poli omladenia je lifting pomocou nití, tzv. mezonití. Jedná sa o alternatívu k chirurgickému faceliftingu. Dermálne nite predstavujú akési rozhranie medzi korektívnou dermatológiu a plastickou chirurgiou. Mezonitě pomáhajú vyhladiť vrásky, vypnúť kontúry tváre a odstrániť tak nežiaduce známky starnutia. Mezonite sú známe aj pod termínom „ lifting bez skalpela,“niťový lifting“ alebo pod pôvodným označením Fine Thread Contour Therapy. Všetky tieto názvy však predstavujú ten istý šetrný zákrok s mimoriadnym efektom. Jedná sa o aplikáciu biovláken čiže vstrebateľných nití do podkožia.

Ako prebieha aplikácia niťou?

Dermatologické nite sú vstrebateľné, do kože sa zavádzajú prostredníctvom kanýl s tupým koncom, čím sa minimalizuje riziko poranenia ciev.

Cenník

Celá tvár

800€

Líca

299€

Dolná časť – syslíky, marionette

299€

Podbradok

299€

Krk

360€

Pozdvihnutie obočia

250€

Fox eyes

380€

Očné okolie

320€

Výsledok niťového liftingu

Tzv. hladké nite, ktoré slúžia pre vyplnenie vrások, sa zavádzajú pomocou veľmi tenkých ihličiek z drobných nebolestivých vpichov. Do podkožia sa vpraví až 20 týchto vlákien, z ktorých každé je 3-8 cm dlhé. Neviditeľné nite sa pomaly vstrebávajú, až sa úplne rozložia a vytvoria v podkoží kolagénovú sieť čiže kostru, ktorá ďalej vypína pleť až po dobu 2 rokov.

Nite a špirály cog so zárezmi (zúbkami) po celom obvode vlákna, ktoré sa používajú pre zdvihnutie kontúr tváre, sa aplikujú pomocou mikrotenké duté kanyly. Jedná sa o moderné prevratnú metódu, ktorá odsúva do pozadia klasický chirurgický facelift.
Ovisnuté tkanivo sa jemne uchytí pomocou „ostnatého“ vlákna. Tento typ dermálnych nití sa líši od hladkých predovšetkým umiestnením ostňov, a to v celej dĺžke a po všetkých stranách vlákna v tvare špirály. V žiadnom prípade klient prítomnosť nití v podkoží nijako nepociťuje. Ideálne je táto metóda pre zvýraznenie kontúr tváre, lícnych kostí, pozdvihnutie poklesnuté kože brady, tvárou alebo vonkajšej časti horných očných viečok.

Zákrok niťami sa vykonáva ambulantne a trvá okolo pol hodiny. Rekonvalescencia je nulová. Výsledný efekt je okamžitý a jeho trvanlivosť je 1 až 2 roky. Ošetrenie možno postupom času dopĺňať, opakovať alebo kombinovať s ostatnými metódami ako aplikácia botulotoxínu alebo výplňových materiálov.