Skip to main content

Kto by netúžil po krásnych, lesklých a pevných vlasoch? Dosiahnuť takýto výsledok je však aj napriek širokej ponuke rôznych produktov veľmi náročné. Ak sa vám zdá, že ste vyskúšali už všetko, no vaša koruna krásy stále nevyzerá tak, ako by mala, možno je čas popremýšľať nad botoxom na vlasy. Ten so sebou prináša množstvo výhod a okamžité výsledky.

Čo je botox na vlasy a ako funguje?

Botox na vlasy je jednou z nových metód, ktorá zaisťuje hydratované, lesklé a zdravé vlasy. Na rozdiel od výplní botoxom určených na boj proti vráskam, je nabitá rôznymi vitamínmi, minerálmi a ďalšími zložkami bojujúcimi proti rozstrapkaným končekom, suchosti a iným nepríjemným problémom.

Zaujímavosťou je, že metóda sa síce nazýva “botox na vlasy”, no v skutočnosti nemá s klasickým botoxom nič spoločné. Ide len o “krycie” pomenovanie, ktoré láka pozornosť a dopredu naznačuje, že keď budú vaše vlasy vyzerať sviežo a zdravo, získate také sebavedomie, aké by ste získali použitím samotného botulotoxínu.

botox na vlasyBotox na vlasy poteší jednoduchou aplikáciou. Nevyužíva ihly ani iné špeciálne nástroje, takže si ho môžete objednať priamo domov a kedykoľvek aplikovať. Funguje podobne ako bežné masky na vlasy. Z produktu si stačí časť vziať a vmasírovať do pokožky a na dĺžky vlasov.

Rozdiel medzi botoxom a ďalšími produktmi

V súčasnosti nájdete na trhu veľké množstvo produktov sľubujúcich krásne a lesklé vlasy. Len máloktoré z nich vám však tieto výsledky skutočne poskytnú. Aký je teda rozdiel medzi nimi a botoxom?

Najväčším rozdielom je kolagén, ktorý je kľúčovou zložkou botoxu na vlasy. V iných produktoch sa spravidla nenachádza, prípadne je v nich zastúpený len vo veľmi malom množstve. To je dôvod, prečo po ich použití nemusíte vidieť vôbec žiadny účinok.

V botoxe na vlasy sa kolagén nachádza vo veľkom množstve. Po tom, ako produkt použijete, zostáva táto zložka na povrchu vlasov a dočasne vypĺňa poškodené alebo rozstrapkané miesta. Výsledkom je tak hladký efekt bez suchých končekov.

Nezabúdajte však na to, že kolagén vo vlasoch pracuje podobne ako na tvári alebo v iných častiach tela. To znamená, že na to, aby bol jeho účinok trvácny, ho budete musieť vlasom dodávať na pravidelnej báze

To, ako často treba kolagén, resp. botox používať, sa odvíja od vašich vlasov a produktu, ktorý si zvolíte. Vo všeobecnosti je ideálne aplikovať ho na vlasy dvakrát do týždňa. Výnimkou sú produkty, s ktorými pracujú profesionáli v kaderníctvach. Tie môžu mať oveľa dlhšiu trvanlivosť.

Ďalšie dôležité zložky

Okrem kolagénu by mal vlasový botox obsahovať aj ďalšie ingrediencie, ktoré dokážu vlasy po ošetrení uzatvoriť a hydratovať. Výborné sú napríklad:

 • jojobový olej,
 • arganový olej,
 • makadamiový olej,
 • vitamíny E a C.

Použitie botoxu

Ak ste si vybrali domáci botox na vlasy, preštudujte si návod na obale. Väčšina produktov sa ale používa rovnako. Celý proces pozostáva z niekoľkých krokov:

 1. Vlasy si umyte a zbavte ich nečistôt, ako je napríklad prach, gél alebo lak na vlasy.
 2. Botox aplikujte na vlasy. Snažte sa o rovnomerné roztiahnutie produktu po celej dĺžke.
 3. Produkt nechajte pôsobiť po dobu uvedenú na obale.
 4. Po uplynutí potrebného času vlasy umyte.

Výhody botoxu na vlasy

Botox na vlasy viacero výhod, ku ktorým sa radia:

 • Hydratácia a oživenie – botox obsahuje oleje a antioxidanty, ktoré sa starajú o vyživenie a hydratáciu vlasov. Tie vďaka tomu vyzerajú oveľa zdravšie.
 • Posilnenie vlasov – aktívne zložky nachádzajúce sa v botoxe posilňujú vlasy od korienkov, vďaka čomu znižujú lámavosť a podporujú rast nových vlasov.
 • Zlepšenie textúry vlasov – po aplikácii botoxu sú vlasy hladšie a poddajnejšie. Ak si ich pravidelne upravujete kulmou, žehličkou alebo fénom, celý proces bude jednoduchší.
 • Ochrana pred poškodením – botox vlasy chráni pred škodlivými vplyvmi prostredia a teplom z fénov, žehličiek a kuliem.
Botox do čelaBotoxOmladenie
14 júla, 2023

Botox do čela: Aké sú výhody tejto procedúry?

V posledných rokoch sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre kozmetické procedúry, ktorých cieľom je prinavrátiť tvári alebo inej časti tela mladý a svieži vzhľad. Jednou z najpopulárnejších je botox, aplikácia…
lipolyzaLipolýza
4 júna, 2023

Injekčná lipolýza – dosť bolo tuku

Lipolýza: Neinvazívna liposukcia V dnešnej dobe je snaha o získanie ideálnej postavy stále populárnejšia. Sú tu však ľudia, ktorí majú problémové oblasti (hlavne v páse), kde je náročné získať požadovaný…

Leave a Reply

thirteen + thirteen =