Skip to main content

Z histórie

Prvýkrát bola injekcia aplikovaná doktorkou Patriciou Rittes v roku 1995, a to konkrétne v oblasti spodných viečok. Ošetrenie prebehlo viackrát, pričom sa podarilo tieto vankúšiky zredukovať. Liečbu posunul významne vpred aj Dr. Franz Hasengchwandtner. Doktorka Rittes aj doktor Franz Hasengchwandtner už majú za sebou mnoho úspešných ošetrení a spokojných pacientov.

Čo je injekčná lipolýza?

Injekčná lipolýza je zákrok, ktorý je obľúbený po celom svete. Lokálne totiž rozpúšťa tuky na častiach tela, ktoré by sa dali nazvať problematické. Pri tomto zákroku sa využíva účinná látka fosfatydilcholín (PPC). Ide o prírodný materiál získavaný zo sójových bôbov. Táto látka zvyšuje rozpustnosť a zlepšuje vstrebávanie tukov.

Preparát je aplikovaný prostredníctvom tenkých ihiel do tukového tkaniva. Ak by ste čakali, že ide o dlhý a náročná zákrok, nemusíte sa báť. Trvá totiž iba okolo 30 minút a navyše iba za použitia topickej anestézie. Po tomto zákroku môžete ísť hneď do práce. Injekčná lipolýza nie je určená iba ženám, ale odporúča sa aj mužom.

S čím vám injekčná lipolýza pomôže?

Injekčnou lipolýzou sa dajú odstrániť tieto problémy:

 • nezhubné tukové nádory,
 • menšie uloženiny tuku,
 • celulitídu,
 • nahromadený tuk v oblasti líc,
 • ramien či chrbta, dvojitá brada,
 • nosovo-ústne záhyby zvyšky po chirurgickej liposukcii,
 • vnútorné a vonkajšie stehná

Koľko ošetrení je potrebných?

Najlepšie je absolvovať 2-4 aplikácie, pričom by mal byť odstup približne 7-8 týždňov. Tuk v tele totiž potrebuje čas na to, aby sa odbúral. Po tom, čo absolvujete prvú aplikáciu, by ste mali postupne stratiť 15 % tukového tkaniva, po dvoch aplikáciách približne 30 %, po troch aplikáciách budete evidovať úbytok ďalších 10%  tukového tkaniva na ošetrenom mieste. Výsledok zákroku je, pochopiteľne, individuálny.

Aké sú vedľajšie účinky po zákroku?

Vedľajšie účinky sa zvyčajne vyskytujú v priebehu 45-70 hodín po injekčnej lipolýze. Avšak po troch dňoch sa prejavy postupne vytratia. Zvyčajne sa jedná o tieto vedľajšie účinky:

 • pocit pálenia,
 • začervenania,
 • svrbenia,
 • hematóm,
 • mierny pocit bolesti svalov v ošetrovanej oblasti tela. Táto bolesť pripomína svalovicu. opuch, miesto býva citlivé na tlak

Efekt terapie býva posilnený, ak dotyčný pije aspoň 2 litre vody, taktiež sa umocňuje pohybovou aktivitou a zdravým životným štýlom. Tu je ale dobré si uvedomiť, že injekčná lipolýza nie je primárne určená redukciu hmotnosti. Pomáha zlepšovať kontúry. Ide o nechirurgickú metódu, ktorá podporuje prirodzený beh organizmu, ideálne pre tých, ktorí sa chcú zbaviť tukových zásob a zároveň si neprajú chirurgický zásah.

Injekčná lipolýza nie je vhodná v nasledovných prípadoch:

 • Nie je vhodná pre tehotné a kojace ženy,
 • Zároveň nie je vhodná pre deti,
 • Nevhodná pre tých, ktorí registrujú precitlivenosť na sóju,
 • Neodporúča sa osobám s ťažkou cukrovkou, pri ochoreniach pečene, obličiek,
 • V prípade porúch zrážanlivosti krvi,
 • Ak je tu riziko, že vznikne akútna alebo chronická infekcia v mieste, kde bolo vykonané ošetrenie

Injekčná lipolýza je skvelou možnosťou, ako sa zbaviť tukových zásob, ktoré nejdú preč ani po cvičení a zdravom stravovaní. Nenarúša sa chod organizmu a ide o vcelku nenáročný zákrok, ktorý zvládne každý. Zákrok je jednoznačne pozitívnym krokom s peknými výsledkami.

Najčastejšie otázky o injekčnej lipolýze

Čo je injekčná lipolýza?

Injekčná lipolýza je zákrok, ktorý rozpúšťa tuky na problematických častiach tela pomocou účinnej látky fosfatydilcholín (PPC) získavanej zo sójových bôbov. Zákrok sa vykonáva s použitím tenkých ihiel a trvá približne 30 minút s použitím topickej anestézie.

S čím vám injekčná lipolýza pomôže?

Injekčná lipolýza pomáha odstrániť nezhubné tukové nádory, menšie uloženiny tuku, celulitídu, nahromadený tuk v rôznych oblastiach tela vrátane líc, ramien, chrbta a dvojitej brady, ako aj nosovo-ústne záhyby a tuk na stehnách.

Koľko ošetrení je potrebných?

Najlepšie je absolvovať 2-4 aplikácie s odstupom približne 7-8 týždňov. Postupne strávite približne 15 % tukového tkaniva po prvej aplikácii, 30 % po dvoch a ďalších 10 % po tretej aplikácii. Výsledok je individuálny.

Aké sú vedľajšie účinky po zákroku?

Vedľajšie účinky sa zvyčajne vyskytujú v priebehu 45-70 hodín po injekčnej lipolýze a zahŕňajú pocit pálenia, začervenanie, svrbenie, hematómy, mierny pocit bolesti svalov a opuch ošetreného miesta.

Pre koho nie je injekčná lipolýza vhodná?

Injekčná lipolýza nie je vhodná pre tehotné a kojace ženy, deti, osoby s precitlivenosťou na sóju, pacientov s ťažkou cukrovkou, ochoreniami pečene alebo obličiek, s poruchami zrážanlivosti krvi a v prípade rizika infekcie na ošetrenom mieste.

Injekčná lipolýza a redukcia hmotnosti

Injekčná lipolýza nie je primárne určená na redukciu hmotnosti, ale skôr na zlepšenie kontúr tela. Je to nechirurgická metóda, ktorá podporuje prirodzený proces organizmu a je ideálna pre tých, ktorí sa chcú zbaviť tukových zásob bez chirurgického zásahu.

Aký je výsledok zákroku?

Výsledok závisí od individuálnych faktorov a očakávaní pacienta. Efekt terapie môže byť posilnený zdravým životným štýlom, pohybovou aktivitou a dostatočným príjmom vody.

SalatZdravá strava a recepty
3 júla, 2021

Aktuálne trendy v stravovaní

Prehľad aktuálnych trendov v stravovaní Určite ste sa už stretli s výrazmi ako vegetarián, vegan, raw, Paleo alebo s tvrdeniami, že lepok, cukor, mäso alebo iná potravina sú najväčšími jedy…
KozmetikaKyselina HyaluronováOšetreniaZväčšenie pier
20 júla, 2023

Kyselina hyalurónová

Čo je to kyselina hyalurónová? Niektorí ľudia sa stále mylne domnievajú že táto kyselina na pleť nepatrí. Kyselina hyalurónová bola objavená v roku 1934 a práve kvôli názvu ,,kyselina“, ktorý v sebe…

Leave a Reply

20 − 8 =