Skip to main content

Botox

Botox je jedným z najpopulárnejších spôsobov liečby z rôznych dôvodov, ale stále existuje niekoľko mylných predstáv o tom, čo robí a čo nerobí a akí sú najlepší kandidáti na použitie. Len Vy a Váš konzultujúci lekár viete, či je aplikácia botoxu  dobrý alebo zlý nápad pre Vás. Ale predtým, ako sa dostanete k tomuto kroku, môžeme Vám pomôcť zbúrať niektoré mýty o ňom. Tu sú:

Mýtus č. 1: Najlepšie je riešiť botox, keď sa nám objavia na tvári hlboké vrásky.

Fakt: Pokiaľ si uvedomíte silu prevencie, viete ušetriť veľa času a námahy v dlhodobom horizonte. Doktor Grant Stevens z kliniky Los Angeles Plastic Surgeon vysvetľuje, Aplikáciu botoxu využívajú ľudia stále častie, čím vykonávajú prevenciu pred hlbokými vráskami. Nečakajú kým sa im na pokožke objavia prvé hlboké vrásky, pretože je potom oveľa ťažšie ich odstrániť. Ďalej dodáva, že botox sa často používa na vrásky, ktoré sa tvoria pri pohybe svalov ako napr. mračenie alebo zvyšovanie obočia. Často sa stáva, že svaly na tvári u ľudí, ktorí si dali preventívne aplikovať botox, sa naučili nepoužívať pohyby svalov, ktoré prispievali k zhoršovaniu vrások. A práve tým, že sa Vaše svaly naučia nerobiť určité pohyby alebo výrazy na tvári, si zabezpečíte menšiu potrebu aplikácie botoxu resp. ju nebudete potrebovať tak často.

Mýtus č. 2: Ak prestanete s aplikáciou botoxu, budú Vaše vrásky ešte hlbšie.

Fakt: Nie nebudú! Jednoducho sa vrátia k stavu pred aplikáciou botoxu. Dermatológ Martie Gindon z kliniky Toronto Dermatologist vysvetľuje, Botox zabráni zhoršeniu Vašich vrások pokiaľ budete pokračovať v aplikácií botoxu. V prípade, že sa rozhodnete pre ukončenie aplikácie, Vaša pokožka stratí relaxačný účinok z botoxu a obnoví sa normálny vývoj vrások pohybmi na tvári. Botox teda v žiadnom prípade vrásky nezhorší. A nezabúdajte, že výsledky botoxu nie sú trvalé. Plastický chirurg Doktor Steven Svehlak hovorí, že výsledky botoxu pretrvajú 3 až 4 mesiace. Pri klientoch, ktorí si ho dávajú aplikovať v pravidelných intervaloch, môžu výsledky aplikácie trvať aj dlhšie ako 3-4 mesiace, pretože ich svaly na tvári sú imobilizované a môžu atrofovať, čo znamená, že po prerušení aplikácie botoxu sa stav vrások pomaly vráti k stavu pred liečbou.

Mýtus č. 3: Nikdy nie ste príliš mladý na botox.

Fakt: Vek môže byť iba čislo, keď ste starší. Úspešné aplikácie botoxu môžu býť dokonca aj u klientov, ktorí majú viac ako 65 rokov. V prípade, že ste „tinedžer“, tak by Vám Váš konzultujúci lekár, mal oznámiť, že nie ste pripravení na aplikáciu botoxu. Reálny prípad 18 ročnej ženy, ktorá sa pýtala, či nie je príliš mladá na aplikáciu botoxu na línie pod očami, dokazuje, že príliš mladá na aplikáciu bola. Dermatológ Doktor Don Merhabi hovorí, Som zástanca preventívneho botoxu a jeho aplikácie od veku 20 rokov, ale 18 ročný klient je príliš mladý na botox. V prvom rade botox nie je vhodný na vrásky pod očami a po druhé botox nie je ideálny na aplikáciu na linky, ktoré sú konštantne v pohybe, u 18 ročného klienta je veľmi nepravdepodobné, že po pohybe svalov by linky zostali a preto odporúčam počkať s aplikáciou botoxu 4 roky.

Mýtus č. 4: Botox je len na vrásky.

Fakt: Botox nemá iba kozmetický význam. Injekčná aplikácia botoxu sa používa aj na liečbu migrény, znížením svalového napätia sa vytvára menšie napätie na nervový systém. Používa sa taktiež na dočasné blokovanie potných žliaz, čím sa zabráni nadmernému poteniu, a dokonca pomáha pacientom trpiacich depresiami.

Mýtus č. 5: Botox je iba pre ženy.

Fakt: Doktor Anthony Youn hovorí, Zdá sa, že kazdý rok príbuda mužov, ktorý dostanú aplikáciu botoxu ako darček a nie sú to nevyhnutne iba starší muži. Stretávame sa s mužmi, ktorí majú za sebou aplikácie botoxu vo veku cca 30 rokov. Ďalej dodáva, že Priemerný klient zvyčajne nie je stereotypný pán, ktorý sa o seba naozaj stará, ale muž, ktorý dostal inšpiráciu u svojej manželky alebo priateľky. A niektorí muži používajú aplikáciu botoxu, aby si ľahšie našli partnerku. Doktor Constantino Mendieta hovorí, že muži s hlbokými vráskami môžu niekedy pôsobiť nahnevane, nehovoriac o starších mužoch, na ktorých je tento efekt ešte badateľnejší. Aplikácia botoxu môže tento vzhľad „zjemniť“, čo môže byť žiadúce napríklad pri obchodných záležitostiach.

OchoreniaOšetrenia
18 decembra, 2022

O enzýmoch

Čo sú enzýmy? Enzýmy sú proteíny, ktoré pôsobia ako katalyzátory v živých bunkách. Katalyzátory zvyšujú rýchlosť, s akou dochádza k chemickým reakciám bez toho, aby sa spotrebovali alebo trvalo menili.…
Ošetrenie pigmentových škvŕn v ordináciiOšetrenia
21 novembra, 2021

Ošetrenie pigmentových škvŕn

Ihlou a bez ihly Prioritou jesennej a zimnej kozmetickej terapie sú v dôsledku letných dovoleniek a nadmerného pobytu na priamom slnku nadobudnuté poruchy pigmentácie a ošetrenia hnedých pigmentových škvŕn. Mezoterapia…

Leave a Reply

one + 11 =

Close Menu

Adresa

Salón DermaFresh
Lichnerova 64
903 01 Senec

Navigovať

Zavolať