Skip to main content

Botox

Vrásky sú niečo, čomu sa bohužiaľ nemôžeme vo svojom živote vyhnúť a najhoršie zistenie je, že nemiznú. Dnešná medicína a technológia však pomôže aj tým, ktorí sa chcú týchto príznakov starnutia zbaviť. Či už vás trápia vrásky na čele, okolo úst alebo očí, nič nie je stratené – existuje mnoho spôsobov a metód, ako dať vráskam zbohom. Jedným z nich je aj jednoduchý zákrok estetickej medicíny – aplikácia botulotoxínu.

Čo je to ten botulotoxín?

Botulotoxín, tiež známy ako botox, je látka, ktorá sa používa v kozmetickom a farmaceutickom priemysle, je produktom baktérie druhu Clostridium botulinum a vpichovaním pod kožu sa ním vyhladzujú vrásky, hlavne na tvári. Aplikuje sa tenkou ihlou vo veľmi nízkych dávkach do svalov, kde dôjde k dočasnému prerušeniu nervových impulzov a tým k uvoľneniu svalov, teda k napnutiu pleti a k vyhladeniu vrások, keďže sa tieto svaly prestanú nadmerne sťahovať. Pri vpichnutí do kože taktiež pôsobí na potné žľazy, takže sa znižuje produkcia potu a zabraňuje nadmernému poteniu. Vie dokonca pomôcť aj osteoartróze, pri močovej inkontinencii, kde pôsobí na svalovinu močového mechúra, alebo nepriamo zamedzuje vývoju migrény.

Botox sa väčšinou používa na tie vrásky, ktoré vidno pri pohybe tváre, teda hladké vrásky. Účinky sa obvykle objavia už po piatich až desiatich dňoch. Je odporúčané vpichy o tri až šesť mesiacov opakovať, aby bol efekt udržateľný a zvýšil sa účinok a trvácnosť.

Výhody botoxu:

  • metóda bez skalpela
  • vyhladenie vrások
  • efekt pretrváva až do 6 mesiacov, po opakovaných aplikáciách sa účinok predlžuje
  • niekedy si človek odvykne používať mimické svaly a mračiť sa, takže ďalšia aplikácia už ani nie je potrebná
  • prvotriedna bezpečnosť – nízke riziko vedľajších účinkov (ak sa aj nejaké vyskytnú, je to väčšinou spôsobené neodbornou manipuláciou a aplikáciou – preto je dôležité vybrať si kvalitné pracovisko, kde sa botox podáva!)
  • vytvára mladistvý vzhľad
  • bez obmedzení po aplikácii

Dá sa povedať, že je táto liečba vhodná pre všetky vekové skupiny, no keďže botox reaguje hlavne na dynamické, výrazné a nefixované mimické vrásky, aplikácia je viac vidieť u mladších pacientiek, najlepšie vo veku 30 – 40 rokov. Najčastejšie sa podáva do oblastí očí, medzi obočím a na čele. S botoxom sa dá dosiahnuť aj mierne vyzdvihnutie obočia, zväčšenie pier, pomáha pri riešení asymetrie a pod. Celý zákrok trvá pár minút, podľa rozsahu aplikácie.

Ak rozmýšľate o možných komplikáciách, jediné problémy, ktoré pri vpichoch vznikajú, sú napríklad červené škvrny, mierny opuch alebo podráždenie v postihnutých oblastiach – nie je to však nič hrozné, účinok botoxu uvidíte po stratení opuchu alebo škvŕn takmer okamžite. V prípade, že máte zníženú imunitu, krvácavé stavy, alergiu na niektorú zložku, ochorenie neuromuskulárneho prenosu alebo ste tehnotná, nie je vhodné operáciu vykonať.

Neváhajte tieto služby a metódu využiť, vrásky nie sú našim nepriateľom, no zároveň na tvári nevynikajú. Omladenie očarí vášho partnera či partnerku a určite vás potešia komplimenty od vášho okolia. Nemusíte sa ničoho báť, bolesť pri vpichu je minimálna a vy znova budete vyzerať mladistvo a sviežo!

Prime liftingKozmetikaLiftingOšetreniaPrime lifting
16 novembra, 2023

Prime lifting a jeho 6 výhod

Prime lifting Hoci sa hovorí, že vek je iba číslo, s pribúdajúcim počtom rokov sa mení aj naše telo a s tým je bohužiaľ spojené aj starnutie a vznik sprievodných…
peryKyselina HyaluronováZväčšenie pier
29 júna, 2023

Ako prirodzene zväčšiť pery: 7 účinných tipov pre plnšie a výraznejšie pery

Ak túžite po plnších a výraznejších perách, nemusíte sa uchyľovať hneď v prvom kroku ku skrášľovacím zákrokom. Existujú prirodzené spôsoby, ako dosiahnuť požadovaný objem a zlepšiť vzhľad pier. V tomto…

Leave a Reply

3 + fifteen =