Skip to main content

Zdravý životný štýl moderného človeka

Takže čo znamená zdravý životný štýl? Podľa slovníka je životný štýl ako spôsob života alebo štýl života, ktorý odráža postoje a hodnotu osoby alebo skupiny. Zdravý životný štýl by bol spôsob života, ktorý by mal za následok zdravú myseľ, telo a ducha.

  • Zdravé stravovanie – jedenie potravín, ktoré sú nutričné ​​a dobré pre telo ako čerstvé ovocie a zeleninu, nízkotučné diéty, nerafinované uhľohydráty atď. Zahŕňa vyhýbanie sa jedla, ktoré je pre vás zlé ako rafinované sacharidy, tučné potraviny, alkohol a pod. V moderácii je nevyhnutnou súčasťou zdravého stravovania.
  • Zdravie a fitnes – pravidelné cvičenie je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu. Aeróbne cvičenie je dobré pre vaše srdce a vaše telo. Jóga má terapeutický vplyv a tiež pomáha znižovať vašu stresovú úroveň. Pilates sú skvelé na posilnenie vašich svalov. Mohli by ste zvážiť niektoré ďalšie formy cvičenia, ako je Tai Chi a iné bojové umenie . Je dôležité, aby ste do svojho každodenného života začlenili akékoľvek cvičenia, ktoré vám pomôžu udržiavať vašu váhu a udržiavať vašu váhu na zdravom stupni.
  • Účinné riadenie stresu je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu. Neschopnosť účinne zvládnuť stres môže poškodiť vaše telo a ovplyvniť váš vzťah s ostatnými. Ak zostane bez dozoru, stres môže viesť aj k alkoholu alebo drogovej závislosti.
  • Ak máte depresiu a ste nešťastní, nemôžete mať pevné zdravie a zdravý životný štýl. Aby ste zažívali pocit blaženosti je nevyhnutnosťou, žiť šťastný a radostný život. Robiť to, na čom vám záleží a pomáha udržiavať motiváciu.
  • Možné alternatívy v oblasti zdravia, ako je bylinná medicína, masážna terapia, meditácia, Ayurveda, reflexológia, aromaterapia atď., Vám môžu pomôcť a pomôcť vám mať zdravší životný štýl.

Môže nastať čas vo vašom živote, keď môžete trpieť niektorými malými zdravotnými problémami a uchýliť sa ku konvenčnej medicíne, ale práve konvenčná medicína nemusí poskytnúť uspokojivý výsledok. Alebo môžete byť zdravý a len hľadáte nejaké alternatívne spôsoby, ako udržať dobré zdravie. Bez ohľadu na vaše dôvody by ste mohli byť vedený rozhodnutím , týkajúceho sa hľadania alternatívnej medicíny ako správne riešenie.

Právo spať, mať pozitívny pohľad na život a mať vyvážený život sú tiež nevyhnutnými zložkami zdravého životného štýlu.

Ak žijete bez spánku po určitú dobu, v konečnom dôsledku bude ovplyvnená každá oblasť vášho života. Ak sa vo vašom živote stane pravidelným krokom, môžete ohroziť vaše zdravie a znížiť celkový výkon. To môže nakoniec ovplyvniť všetky ostatné oblasti vášho života, osobné aj profesionálne.

Žiť zdravý životný štýl vyžaduje disciplínu. Musíte sa rozhodnúť a vybrať veci, ktoré sú pre vás a vaše okolie blízke. Znamená to, že ste sa zaviazali robiť to, čo je dobré pre vaše telo, myseľ a ducha. Žiť zdravý životný štýl zahŕňa starostlivosť o vaše fyzické, duševné a duchovné zdravie. Musíte sa zblížiť s primeranými vedomosťami, ktoré zaistia dosiahnutie požadovaného výsledku. Fyzické, duševné a duchovné aspekty vášho života sú prepletené. Aby ste boli šťastní a zdraví, musíte vyvážiť všetky tieto aspekty svojho života.

Mali by ste sledovať, čo robíte pravidelne, aby ste sa uistili, že robíte správnu vec. Ak niečo nie je v poriadku, môžete vykonať všetky potrebné zmeny, ktoré vám pomôžu presunúť vás smerom k cieľu. S týmto cieľom je možné dosiahnuť zdravý životný štýl.

Zdravá výživa je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť pre celkové zdravie ihneď. Spolu s fyzickou aktivitou je vaša strava kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvňuje vašu váhu. Zdravá váha pre vašu výšku je dôležitá. Nadváha alebo obezita zvyšuje riziko srdcových ochorení, cukrovku 2. typu, vysoký krvný tlak, mozgovú príhodu, problémy s dýchaním, artritídu, ochorenie žlčníka, spánkové apnoe (problémy s dýchaním počas spánku), a niektoré druhy rakoviny. Môžete zistiť, či máte nadváhu alebo obezitu tým, že zistíte svoj index telesnej hmotnosti (BMI). Ženy s BMI od 25 do 29,9 sú považované , že už majú za nadváhu, zatiaľ čo ženy s BMI 30 alebo viac sú považované za obézne. Všetci dospelí (vo veku 18 rokov a starší), ktorí majú BMI 25 alebo viac, sú považovaní za rizikových z dôvodu predčasnej smrti a invalidity z nadváhy alebo obezity. Tieto zdravotné riziká sa zvyšujú s rastom BMI.

Ako môžem začať plánovať zdravú výživu pre mňa a moju rodinu?

Najlepší spôsob, ako dať svojmu telu vyváženú výživu, ktorú potrebuje, je každý deň jesť celý rad potravín s obsahom živín. Len nezabudnite, že musíte doržiavať dennú potrebu kalórií. Jedzte rôzne druhy ovocia – či už čerstvé, mrazené, konzervované alebo sušené , alebo ovocné smothie– namiesto sladkej ovocnej šťavy. Pri stravovaní s obsahom 2 000 kalórií budete potrebovať každý deň 2 šálky ovocia (napríklad 1 malý banán, 1 veľký pomaranč a 1/4 šálky sušených marhúľ alebo broskýň).[/su_box]

Zelenina

Varenie zeleniny. Jesť viac tmavo zelenej zeleniny, ako sú brokolica, kel, kapusta a ďalšie tmavo zelené listy. Oranžové potraviny, ako napríklad mrkva, sladké zemiaky, tekvica a paprika. A fazuľa a hrášok, ako sú pinto fazuľa, fazuľa, čierne fazuľa, garbanzo fazuľa, hrášok a šošovica.

Potraviny bohaté na vápnik

Získajte potraviny bohaté na vápnik. Zmiešajte 3 šálky mlieka s nízkym obsahom tuku alebo bez tuku – alebo ekvivalentné množstvo nízkotučného jogurtu a/alebo nízkotučného syra (1 a 1/2 PL syra sa rovná jednej šálke mlieka) – každý deň. Ak nemôžete alebo nemôžete konzumovať mlieko, vyberte mliečne výrobky bez laktózy a/alebo potraviny a nápoje obohatené o vápnik.

Celozrnné potraviny

Jedzte aspoň 3 PL celozrnných obilnín, chleba, sušienky, ryžu alebo cestoviny každý deň je asi 1 plátok chleba, 1 šálka obilnín na raňajky alebo 1/2 šálky varenej ryže alebo cestovín. Pozrite sa na to, že zrná, ako je pšenica, ryža, ovos alebo kukurica, sú v zozname zložiek označované, ako potraviny s vysokým obsahom bielkovín. Vyberajte si chudé mäso a hydinu.

Jedz zdravo

Ľudia vždy hovoria, že ak chcete jesť zdravo, mali by ste jesť veľa zeleniny a ovocia. Áno, to je určite pravda, ale vaše telo stále potrebuje aj nejaký cukor, čo znamená, že niekedy trochu cukru alebo niečo sladké vás nezabije.

Na druhej strane existujú ľudia, ktorí sa nestarajú o to, čo jedia, alebo, ak je to pre ich zdravie zlé. Nesprávne jedlo, ktoré je naozaj veľmi populárne najmä vo „Fast Foodoch“, vám nedáva nič dobré. Ľudia, ktorí jedia toto rýchle občerstvenie takmer každý deň alebo naozaj často, majú vysoký cholesterol, problémy so srdcom a samozrejme hmotnosť, starší ľudia majú problém so svojimi kolenami, pretože ich telo sa stáva čoraz ťažším a mnohokrát končí zlyhaním srdca.Prečo by ste sa chceli dostať do tých problémov, ak problémy môžete ľahko zastaviť sami? Konzumujte viac jedál s bielkovinami a minerálmi, viac ovocia alebo zeleniny, namiesto bieleho pečiva, ktoré chcete jesť tmavé pečivo a tiež piť vodu namiesto sódy.

Premýšľajte o tom. Nie je to smutné, keď vidíte tie mladé deti vo veku okolo 10 rokov a niekedy aj mladšie jesť len nezdravé potraviny namiesto nejakej cestoviny alebo jablko, ako občerstvenie? Dokážete si predstaviť, ako budú tieto deti budú vyzerať o niekoľko rokov neskôr? Aké zdravotné ťažkosti ich čakajú?

Tiež ak chcete zostať v kondícii, rozhodne by ste mali absolvovať nejaký tréning alebo cvičenie niekoľkokrát za týždeň. Vždy sa môžete vydať na nákup a namiesto toho, aby ste jazdili autom. Alebo si vziať bicykel so svojimi priateľmi a dokonca sa i trochu zabávať. Ľudia by mali naozaj premýšľať o tom, čo jedia a trochu mať stravu pod kontrolou, pretože tak veľa z nich sa úprimne zabíjajú a ani o tom nevedia, kým sa neukážu problémy.

Zdravá strava a recepty
3 augusta, 2021

Zelené potraviny

Sila zelených potravín Zelené potraviny sú mimoriadne dôležitou súčasťou zdravého stravovania. Existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať a môžu sa ľahko začleniť do jedál. Niektoré populárne zelené jedlá…
Kyselina HyaluronováZväčšenie pier
23 mája, 2023

Bezbolestné zväčšenie pier modernou technológiou: čo treba vedieť pred zákrokom?

Výplň pier pomocou kyseliny hyaluronovej Keďže ste sa dostali k tomuto článku, pravdepodobne snívate o plnších perách. Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou je jedným z najobľúbenejších estetických zákrokov. Či vás trápia…

Leave a Reply

twelve − four =