Skip to main content

Rozhodli ste sa, že zabojujete proti vráskam jednou z najefektívnejších metód, ktorá je na trhu, botox? V tom prípade spravíte dobre, keď si o nej naštudujete všetky potrebné informácie. Budete tak vedieť, na čo sa pripraviť. Medzi dôležité detaily, ktoré by vám nemali uniknúť, sa radí aj postup po ošetrení. Čomu sa vyhnúť po botoxe a na čo si dať pozor?

Nepremyslený výber kliniky

Na začiatok je dôležité vybrať si kvalitnú a overenú kliniku, v ktorej pracujú lekári s rokmi skúseností. Tí vám poskytnú tie najlepšie výsledky a zároveň vás prevedú celým procesom aplikácie a následnej starostlivosti o tvár alebo iné miesta na tele. Okrem toho budú k dispozícii aj vtedy, keď budete potrebovať zodpovedať nejaké otázky alebo poradiť s tým, ktorá estetická úprava je pre vás tá najlepšia.

Botox je vo všeobecnosti bezpečný materiál, s ktorým sa spája minimálne riziko vedľajších účinkov. Platí, že keď sa vedľajšie účinky objavia, zvyčajne sú dôvodom nesprávnej a neodbornej aplikácie. Ak sa teda chcete vyhnúť zbytočným komplikáciám, estetické úpravy nechajte vždy na renomovaných a certifikovaných odborníkoch.

Dotýkanie sa ošetrených oblastí

Po aplikácii botoxu sa vyhnite dotýkaniu alebo stláčaniu ošetrených oblastí rukou či inými predmetmi (napr. vankúšom). Ak by ste tak urobili, mohli by ste narušiť správne rozloženie botoxu a ovplyvniť výsledný efekt. Nehovoriac o tom, že miesta po vpichoch sú často veľmi citlivé. Ich chytanie by vás mohlo bolieť alebo páliť.

Nedotykat sa po botoxe osetrenych miest

Vykonávanie fyzickej aktivity

Ak pravidelne cvičíte, po estetickom zákroku si budete musieť dať na niekoľko dní pauzu. Ideálne dovtedy, kým sa miesto aplikácie botoxových výplní úplne nezahojí. Namáhavá fyzická aktivita, ako napríklad zdvíhanie závaží alebo beh, by mohla ovplyvniť proces distribúcie botoxu a hojenie danej oblasti.

Predkláňanie sa

Na distribúciu botoxu má negatívny vplyv aj predkláňanie sa alebo zakláňanie hlavy. Takýmto pohybom sa vyhýbajte minimálne 24 hodín po estetickom zákroku. Plus, dávajte si pozor aj na rôzne trhané a veľmi rýchle pohyby, ktoré pre botox nie sú úplne ideálne.

Konzumácia alkoholu

Po akomkoľvek estetickom zákroku vrátane botoxu sa neodporúča konzumovať alkohol. A to ani v tom najmenšom množstve. Alkoholické nápoje totižto vedia spôsobiť opuch, ktorý môže mať výrazný dopad na výsledný efekt a celkovo na váš výzor.

Slnečné lúče a solárium

Pokožka je po aplikovaní botoxu citlivá na viaceré externé faktory, medzi ktoré sa radia aj slnečné lúče. Tie obsahujú UV žiarenie, ktoré v príliš veľkých množstvách dokáže ovplyvniť stabilitu botoxu či dokonca predĺžiť hojenie rán.

Iné kozmetické procedúry

Ak plánujete podstúpiť ďalšie kozmetické procedúry, počkajte s nimi minimálne dva týždne. Akýkoľvek iný zásah či už v blízkosti aplikovaného botoxu, alebo na úplne inej časti tela, by mohol skomplikovať hojenie alebo spôsobiť iné vedľajšie účinky.

Okrem toho spravíte dobre, keď nasledujúcu procedúru skonzultujete s ošetrujúcim lekárom. Informujte ho, kedy ste podstúpili najnovšiu estetickú úpravu, aký materiál ste použili a aké veľké množstvo.

Spánok a ležanie hneď po aplikácii

Približne päť hodín po aplikácii botoxu by ste sa mali vyhýbať vodorovnej polohe. To znamená, že po príchode domov by ste si nemali hneď ľahnúť do postele alebo na sedačku. Ak nemáte energiu a cítite sa unavení, sadnite si na stoličku či do kresla. Aj tu si ale dávajte pozor, aby sa vám tvár nedotýkala vankúša alebo opierky.

Najčastejšie otázky čo robiť po botox zákroku

Čo je botox a ako funguje?

Botox je neurotoxín, ktorý sa používa na zníženie vrások tým, že dočasne paralyzuje svaly, ktoré spôsobujú vrásky.

Aké sú vedľajšie účinky botoxu?

Botox je vo všeobecnosti bezpečný, ale vedľajšie účinky môžu zahŕňať mierny opuch, začervenanie alebo modriny na mieste vpichu.

Prečo je dôležité vybrať si overenú kliniku a kvalifikovaných lekárov pre aplikáciu botoxu?

Overená klinika s kvalifikovanými lekármi zaisťuje bezpečný postup a najlepšie výsledky.

Môžem sa dotýkať ošetrených oblastí po aplikácii botoxu?

Nie, po aplikácii botoxu sa odporúča vyhnúť sa dotýkaniu ošetrených miest, aby sa zachoval správny rozloženie botoxu.

Kedy môžem začať opäť vykonávať fyzickú aktivitu po aplikácii botoxu?

Po aplikácii botoxu sa odporúča vynechať fyzickú aktivitu až kým sa miesto vpichu nezahojí, zvyčajne po niekoľkých dňoch.

Aké pohyby by som sa mal/a vyhnúť po aplikácii botoxu?

Po aplikácii botoxu by ste sa mali vyhnúť predkláňaniu sa alebo zakláňaniu hlavy minimálne 24 hodín.

Môžem konzumovať alkohol po aplikácii botoxu?

Po aplikácii botoxu sa neodporúča konzumovať alkohol, pretože môže spôsobiť opuch a ovplyvniť výsledný efekt.

Môžem sa opaľovať alebo navštevovať solárium po aplikácii botoxu?

Po aplikácii botoxu by ste sa mali vyhnúť slnečným lúčom a soláriu, pretože UV žiarenie môže ovplyvniť stabilitu botoxu a hojenie rán.

Kedy môžem podstúpiť ďalšie kozmetické procedúry po aplikácii botoxu?

Po aplikácii botoxu by ste mali počkať minimálne dva týždne, než podstúpite ďalšie kozmetické procedúry, a konzultovať ich so svojím ošetrujúcim lekárom.

Je po aplikácii botoxu dôležité dodržiavať špeciálne spánkové pozície?

Áno, asi päť hodín po aplikácii by ste sa mali vyhnúť vodorovnej polohe, aby ste zabezpečili správnu distribúciu botoxu.

Zdravá strava a recepty
29 januára, 2022

Vegetariánstvo a 5 chutných receptov

Vegetariánstvo Termínom vegetariánstvo sa označuje niekoľko smerov, ktoré majú spoločnú filozofiu odmietanie zabíjanie a preto i konzumácia mäsa a navzájom sa líšia rôznou mierou odmietania ďalších živočíšnych potravín. Medzi najbežnejšie…
botox injekciaBotoxOšetrenia
16 júla, 2023

Čomu sa vyhnúť po botoxe?

Rozhodli ste sa, že zabojujete proti vráskam jednou z najefektívnejších metód, ktorá je na trhu, botox? V tom prípade spravíte dobre, keď si o nej naštudujete všetky potrebné informácie. Budete…

Leave a Reply

2 × 2 =