Skip to main content

V posledných rokoch sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre kozmetické procedúry, ktorých cieľom je prinavrátiť tvári alebo inej časti tela mladý a svieži vzhľad. Jednou z najpopulárnejších je botox, aplikácia do čela zaručujúca hladkú a vypnutú pleť bez výrazných vrások. Aké ďalšie výhody získate vďaka botoxu a na čo si dať pozor?

Čo je botox a ako funguje?

Botox je látka, ktorá sa používa na liečenie viacerých zdravotných stavov vrátane čiastočného alebo úplného odstránenia vrások. Podáva sa injekčne do svalov, prípadne hlboko pod kožu. Funguje tak, že blokuje nervové signály zodpovedné za sťahovanie svalov, čo následne vedie k dočasnému zjemneniu povrchu kože a odstráneniu vrások.

Aplikácia botoxu nie je zdĺhavá. Spravidla trvá len pár minút. Účinok pritom nenastupuje hneď, ale až v priebehu 2 – 4 dní. 

Výplne botoxom pretrvávajú niekoľko mesiacov. Všetko sa odvíja od organizmu, no vo väčšine prípadov je výsledok viditeľný po dobu 4 až 5 mesiacov. Po tomto časovom úseku sa sval dokáže opäť pohybovať, kvôli čomu je potrebné aplikáciu zopakovať.

Dobrou správou však je, že počas doby, kedy je sval imobilizovaný a pokožka sa regeneruje, sa klient dokáže zbaviť zlozvyku vytvárajúceho vrásky, ako je napríklad krčenie čela alebo mračenie sa. Vďaka tomu dochádza k zlepšeniu alebo zmenšeniu pôvodných vrások.

Ako prebieha aplikácia botoxu do čela?

Proces aplikácie botoxu do čela je rýchly. Pred samotným zákrokom nie sú potrebné žiadne doplnkové vyšetrenia. V deň aplikácie by mal klient prísť do ambulancie bez mejkapu alebo iných prípravkov na tvári. 

Lekár lokalizuje a identifikuje vrásky na čele a pustí sa do samotného zákroku. Do každého miesta vpichu aplikuje určité množstvo botoxu. Po vpichnutí miesto premasíruje, prípadne stlačí, aby znížil riziko vzniku krvnej podliatiny.

Po zákroku zostáva klient sedieť v kresle. Približne 10 minút si chladí miesta aplikácie. Lekár mu zatiaľ vysvetlí, čo by mal robiť v nasledujúce dni.

Zákazníčka podstupujúca botox do čelaNajväčšie výhody botoxu

Botox má veľké množstvo výhod, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre každého, kto sa chce zbaviť menších či väčších vrások. K tým hlavným sa radia:

Jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť vrások

Aplikácia botoxu do čela je jednoduchá a rýchla. Zákrok je hotový do niekoľkých minút a nevyžaduje si žiadnu zdĺhavú rekonvalescenciu. Presný návod, čo po zákroku robiť a ako sa správať, vám poskytne ošetrujúci lekár. Spravidla sa však odporúča intenzívne využívanie mimiky v ošetrenej oblasti a vyhýbanie sa ležaniu na chrbte alebo boku. 

Rýchly návrat do bežného života

Zákrok nie je invazívny, takže sa nemusíte báť zdĺhavého hojenia. Vo väčšine prípadov sa môžete do bežného života vrátiť hneď na druhý deň. Počítajte ale s tým, že na čele vám môžu zostať menšie modriny po vpichoch. Tie by mali ustúpiť do 2 až 4 dní.

Výsledky sú viditeľné za krátky čas

Výsledky z aplikácie botoxu si všimnete už do 2 až 4 dní po výkone, pričom z výsledku sa môžete tešiť až 5 mesiacov. V niektorých prípadoch dokonca aj dlhšie. Všetko závisí od vášho organizmu, použitého materiálu a toho, či ste už niekedy botox mali.

Riziká a vedľajšie účinky

Botox je charakteristický vysokou bezpečnosťou. V porovnaní s inými materiálmi, ktoré sa využívajú v estetickej medicíne, nemá takmer žiadne vedľajšie účinky. Ak sa klient s nejakými stretne, zvyčajne je ich dôvodom neodborná aplikácia. Práve preto je dôležité výber kliniky či odborníka, ktorý vám bude botox aplikovať, dobre premyslieť.

Vo všeobecnosti platí, že osoba pracujúca s botoxom musí byť lekárom a mala by mať dlhoročné skúsenosti a odborné certifikáty. V inom prípade by sa mohli krátko po zákroku objaviť zbytočné komplikácie, ktorých oprava by vás vyšla veľmi draho.

Najčastejšie otázky o aplikácii botoxu do čela

Čo je botox a ako funguje?

Botox je látka, ktorá sa aplikuje do svalov alebo pod kožu na liečenie vrások. Funguje tak, že blokuje nervové signály, čím zjemní povrch kože a odstráni vrásky.

Ako prebieha aplikácia botoxu do čela?

Proces aplikácie botoxu do čela je rýchly a nevyžaduje doplnkové vyšetrenia. Lekár lokalizuje vrásky, vpichne botox do určitých miest a masíruje ich. Po zákroku si klient chladí miesta aplikácie.

Aký je účinok aplikácie botoxu do čela?

Účinok botoxu sa prejavuje do 2 – 4 dní a pretrváva približne 4 – 5 mesiacov. Počas tohto obdobia sa klient zbavuje zlozvykov, ktoré vytvárajú vrásky.

Aké sú výhody botoxu?

Botox je jednoduchý a rýchly spôsob, ako sa zbaviť vrások. Zákrok nie je invazívny, takže klient sa môže rýchlo vrátiť do bežného života. Výsledky sú viditeľné za krátky čas a výhody trvajú niekoľko mesiacov.

Aké sú riziká a vedľajšie účinky aplikácie botoxu do čela?

Botox má vysokú bezpečnosť, ale neodborná aplikácia môže spôsobiť vedľajšie účinky. Je dôležité vybrať si kliniku a odborníka s dlhoročnými skúsenosťami a certifikátmi.

Ako dlho trvá, kým sa vrásky vrátia po aplikácii botoxu?

Výplne botoxom pretrvávajú približne 4 – 5 mesiacov. Po tejto dobe je potrebné aplikáciu zopakovať pre udržanie účinku.

Môže botox zabraňovať vytváraniu nových vrások?

Áno, počas doby, keď je sval imobilizovaný a pokožka sa regeneruje, klient sa môže zbaviť zlozvykov vytvárajúcich vrásky, čo vedie k zlepšeniu alebo zmenšeniu pôvodných vrások.

Kedy je vhodné vyhľadať aplikáciu botoxu do čela?

Aplikácia botoxu do čela je vhodná pre ľudí, ktorí sa chcú zbaviť menších alebo väčších vrások na tejto oblasti a dosiahnuť hladšiu a sviežejšiu pleť.

Zdravá strava a recepty
13 marca, 2022

O vitamínoch a mineráloch

Čo sú to vitamíny a minerály? Všetci vieme, že vitamíny a minerály sú dôležité, ale prečo? Vitamíny sú organické zlúčeniny, ktoré sú nevyhnutné vo veľmi malých množstvách na podporu normálnej…
Kyselina HyaluronováOmladenie
23 apríla, 2023

Robia vám starosti výrazné kruhy pod očami? Pomôže vám kyselina hyalurónová

Kyselina hyaluronová to vyplní Trápi vás unavený výraz aj po ôsmich hodinách spánku? Ak si na svoje tmavé kruhy pod očami skúšate prikladať studené lyžičky, investovali ste stovky eur do…

Leave a Reply

5 × 3 =