Skip to main content

Kozmetika Alcina

Alcina ponúka kompletný sortiment profesionálne pleťové, vlasové a dekoratívnej kozmetiky. Značka Alcina má významné postavenie v mnohých krajinách sveta. Alcina je značka ošetrujúca, vlasovej a dekoratívnej kozmetiky, ktorú založil v roku 1946 Dr Kurt Wolf. Počiatky siahajú až do roku 1905, kedy lekárnik Dr August Wolf založil v Bielefelde farmaceutický podnik zaoberajúci sa problematikou kože. Vďaka intenzívnemu výskumu vyvinul prvý dermatologicky účinné látky.

V roku 1942 prevzal vedenie firmy jeho syn Dr Kurt Wolf a naďalej viedol výskum úplne v šľapajach svojho otca. Zistil, že koža je zdravá a krásna len vtedy, ak sa nachádza vo svojej prirodzenej rovnováhe. A pretože každá pleť je iná, vznikli kozmetické prípravky Alcina, ktoré zodpovedajú individuálnym potrebám jednotlivých typov pleti.

Špecifikácia: Každá pleť je iná a má iné potreby. Preto pre vás ALCINA vyvíja kvalitnú kozmetiku, ktorá týmto špeciálnym potrebám odpovedá. V programe pleťovej kozmetiky nájdete prípravky nielen pre normálnu, mastnú a suchú pleť, ale aj pre pleť citlivú alebo problematickú.

Pleťová kozmetika Alcina

Typy pleti sú rozdielne, rovnako ako ľudia, ktorým patrí. Preto je nutné starostlivosť o pleť úplne individuálne prispôsobiť špecifickým požiadavkám rôznych typov pleti.

  • Pleťová kozmetika je vyvíjaná s cieľom udržiavať, posilňovať a chrániť rovnováhu pleti pred škodlivými vplyvmi.
  • Pleťová kozmetika je rozdelená do niekoľkých skupín. Každá skupina pleťovej kozmetiky Alcina spĺňa náročné požiadavky starostlivosti o daný typ pleti.

Pleťová kozmetika Alcina pre citlivú, normálnu a zmiešanú pleť

Zmiešaný typ pleti je najviac rozšírený. Je charakteristický mastnejším čelom, nosom a bradou. Táto stredná časť (tzv. T-zóna) má často rozšírené póry a väčší sklon k tvorbe kožných nečistôt. Tváre sú naopak suchšie, jemné a reagujú podstatne citlivejšie na vonkajšie aj vnútorné vplyvy. Normálna pleť sa vyskytuje len zriedka. Nie sú u nej viditeľné rozdiely medzi strednou a bočnou partií tváre. Pleť je jemná, svieža, dobre prekrvená a nereaguje precitlivelo. Prípravky pre citlivú, normálnu a zmiešanú pleť Alcina vyrovnávajú na Vašej pleti pomer tuku a vlhkosti a privádzajú ju do prirodzenej rovnováhy. Zabraňujú premasteniu strednej časti tváre a tvorbe kožných nečistôt.

Pleťová kozmetika Alcina pre suchú, extrémne suchú a zrelú pleť

Suchá pleť je v mladších rokoch tou najkrajšou, je jemná, ružová a s drobnými pórmi. S pribúdajúcimi rokmi začína pribúdať suchých vrások, pleť sa stáva veľmi citlivou, šúpe sa a často začervená. Je to spôsobené veľmi tenkou vrstvou ochranného plášťa kože. Ak máte suchú pleť, tak sú pre Vás určené prípravky zo série pleťovej kozmetiky Alcina pre suchú, extrémne suchú a zrelú pleť. Tieto prípravky optimálne rieši stav od pnutia až k popraskané pleti. Zaisťujú pleti rovnováhu tuku a vlhkosti, a tým vytvárajú účinnú ochranu proti vonkajším vplyvom.

Pleťová kozmetika Alcina pre mastnú až zmiešanú pleť

Mastná pleť je najlepšie odolná voči okolitým vplyvom a najpomalšie starne. Je to spôsobené nadmernou produkciou mazu, ktorý na Vašej pleti vytvára solídnu ochranu. Zároveň ale zanecháva na pleti mastný film a spolu s odumretými šupinkami kože upcháva póry. Táto pleť má väčší sklon k tvorbe kožných nečistôt a akné. Prípravky pre mastnú pleť Alcina Vašu pleť prečistí a dodajú pleti potrebnú dávku vlhkosti, obmedzia tvorbu mastného filmu na povrchu kože, zabráni tvorbe akné a kožných nečistôt a v neposlednom rade pleť upokojí.

Pleťová kozmetika pre efekt a exkluzívnu starostlivosť

Efektná starostlivosť pre vyššie nároky už svojim názvom naznačuje, že je určená pre pleť so špeciálnymi požiadavkami. Obsiahnuté exkluzívne receptúry, vysoko koncentrované účinné látky a cenné oleje odstraňujú nedostatky pleti a privádzajú ju do prirodzenej rovnováhy. Exkluzívne prípravky pleťovej kozmetiky z rady pre efekt a exkluzívnu starostlivosť môžete používať jednorázovo k dosiahnutiu okamžitého efektu, ako niekoľkodňovú kúru alebo ako alternatívu k bežnému dennému alebo nočnému krému.

Hyaluronová séria

ALCINA vyvinula inovatívny prístup v starostlivosti o pleť, ktorý je postavený na pokročilej forme kyseliny hyalurónovej. Jedná sa o kombináciu dlhých a krátkych reťazcov kyseliny, ktorá je pre pokožku optimálna. Kým dlhé reťazce váži vlhkosť a zaisťujú okamžite vyhladenú pleť, prenikajú krátke reťazce molekúl do hlbších vrstiev, kde podporujú lepšiu súdržnosť buniek a zaisťujú dlhodobý efekt. Pleť získava veľké množstvo hydratácie a dochádza k zmierneniu vrások.

Vyskúšajte hyalurónovú sériu – pleťový gél, očný gél a pleťový ošetrujúci krém sa skvele dopĺňajú, fluid na ruky zaistí silu hyalurónu vašim rukám.

mezoterapiaMezoterapiaOmladenie
2 júna, 2023

Mezoterapia – revolučné omladenie pokožky

V dnešnom článku sa zameriame na jednu z najnovších a najúčinnejších metód omladenia pokožky - mezoterapiu. Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, ako dosiahnuť zdravú, žiarivú a mladistvú pleť…
Zdravá strava a recepty
30 mája, 2022

Zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl moderného človeka Takže čo znamená zdravý životný štýl? Podľa slovníka je životný štýl ako spôsob života alebo štýl života, ktorý odráža postoje a hodnotu osoby alebo skupiny.…

Leave a Reply

four × five =