Skip to main content

Lipolýza: Neinvazívna liposukcia

V dnešnej dobe je snaha o získanie ideálnej postavy stále populárnejšia. Sú tu však ľudia, ktorí majú problémové oblasti (hlavne v páse), kde je náročné získať požadovaný tvar napriek rôznym diétam a cvičeniu (ako to všetci veľmi dobre vieme). Našťastie existuje inovatívna metóda nazývaná lipolýza, ktorá ponúka efektívne riešenie na znižovanie telesného tuku bez nutnosti chirurgického zákroku. Nižšie sa teda dočítate o tom, čo to tá lipolýza vlastne je, ako funguje a aj to aké sú jej výhody.

Čo je lipolýza?

Lipolýza je technika, ktorá sa používa na cieľové znižovanie telesného tuku v problematických oblastiach, ako sú brucho, boky, stehná, brada a iné. Táto metóda je neinvazívna a nevyžaduje chirurgický zákrok, čím minimalizuje riziká spojené s tradičnými liposukciami (netvrdíme, že liposukcia nie je vhodná cesta, ale určite je invazívnejšia).

Ako to funguje?

Existujú rôzne techniky lipolýzy, ale základný princíp spočíva v rozklade tukových buniek a následnom uvoľňovaní tukového tkaniva z tela. Jedna z najbežnejších metód je lipolýza pomocou lasera. Počas tohto ošetrenia je do problematickej oblasti vložená tenká laserová sonda, ktorá generuje teplo, aby rozložila tukové bunky. Rozložené tukové bunky sa potom postupne vylučujú z tela prirodzeným metabolickým procesom.

U nás v salóne Dermafresh používame injekčnú lipolýzu, pomocou ktorej aplikujeme do pokožky v problémovej oblasti účinnú látku (sójový lecitín) priamo do nahromadeného podkožného tuku.

Výhody lipolýzy:

  1. Neinvazívna metóda: ako sme už spomenulio vyššie, lipolýza je bezpečnou alternatívou k chirurgickým zákrokom, ako je liposukcia. Nevyžaduje rezy ani narkózu, čo vedie k rýchlejšiemu hojeniu drobných vpichov po ihle a menšiemu riziku komplikácií.
  2. Cieľové znižovanie tuku: Lipolýza umožňuje zameranie sa na konkrétne oblasti tela, kde máte nežiaduci nadbytok tuku. Týmto spôsobom je možné presne tvarovať postavu podľa individuálnych potrieb a želaní klienta.
  3. Minimálna rekonvalescencia: V porovnaní s chirurgickými zákrokmi je rekonvalescencia po lipolýze naozaj veľmi rýchla. Väčšina pacientov môže pokračovať v bežných aktivitách takmer okamžite po zákroku (takže šup späť do práce :)).
  4. Trvalé výsledky: Po lipolýze je odoberaný tuk trvalo odstránený z tela za predpokladu, že mu nedovolíte nahromadiť sa tam znova. Je viac ako vhodne dodržiavať zdravý životný štýl, výsledky v tom prípade budú naozaj dlhodobé.

Slovíčko na záver

Ako ste sa dočítali, naozaj sa nie je čoho obávať, lipolýza je skvelou metódou na znižovanie telesného tuku bez nutnosti chirurgického zákroku. Jedná sa o neinvazívna techniku a umožňuje presné a cielené tvarovanie postavy, čo je pre mnohých ľudí obrovskou výhodou. S minimálnou rekonvalescenciou a trvalými výsledkami je lipolýza atraktívnou voľbou pre tých, ktorí túžia po zmenšení problematických partií svojho tela. Ak Vás táto metóda odbúrania tuku zaujala radi Vám s konzultáciou pomôžu naši odborníci, ktorí Vám poskytnú presné informácie o postupe a očakávaných výsledkoch.

Vitaminy - granatove jablkoZdravá strava a recepty
4 júna, 2021

O vitamínoch a aminokyselinách

Vitamín E Vitamín E (tokoferol) sa považuje za účinný antioxidant. Ovplyvňuje tvorbu červených krvinek, zúčastňuje sa obnovy a rastu svalovej hmoty a ďalších tkanív. Je dôležitý pre prevenciu samovoľných potratov,…
Prime liftingKozmetikaLiftingOšetreniaPrime lifting
16 novembra, 2023

Prime lifting a jeho 6 výhod

Prime lifting Hoci sa hovorí, že vek je iba číslo, s pribúdajúcim počtom rokov sa mení aj naše telo a s tým je bohužiaľ spojené aj starnutie a vznik sprievodných…

Leave a Reply

16 + two =