Skip to main content

V dnešnom článku sa zameriame na jednu z najnovších a najúčinnejších metód omladenia pokožky – mezoterapiu. Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, ako dosiahnuť zdravú, žiarivú a mladistvú pleť bez invazívnych zákrokov, mezoterapia by mohla byť riešením, ktoré hľadáte. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tom, čo je to mezoterapia, ako funguje a aké sú jej výhody.

Čo je mezoterapia?

Mezoterapia je kozmetická procedúra, ktorá spočíva v aplikácii malých dávok účinných látok priamo do povrchových vrstiev pokožky. Tieto látky môžu obsahovať vitamíny, minerály, peptidy, kyselinu hyalurónovú a iné prírodné zložky, ktoré podporujú hydratáciu, regeneráciu a obnovu pokožky.

Ako prebieha zákrok?

Mezoterapia sa vykonáva pomocou tenkých ihličiek, ktorými sa injekčne podávajú malé dávky účinných látok do pokožky. Procedúra je obvykle bezbolestná a trvá iba pár minút. Na mieste vpichu sa môže objaviť mierna citlivosť alebo drobné sčervenanie, ktoré však rýchlo zmizne.

Výhody mezoterapie

  • Omladenie pokožky: Mezoterapia stimuluje produkciu kolagénu a proteínu elastín, čo vedie k redukcii jemných vrások, vyhladeniu textúry pokožky a zvýšeniu jej elasticity.
  • Hydratácia: Účinné látky obsiahnuté v mezoterapii prispievajú k hydratácii pokožky a obnove jej prirodzeného, mladistvého vzhľadu.
  • Jasnejší tón pokožky: Mezoterapia môže pomôcť odstrániť tmavé škvrny a pigmentáciu, čo vedie k rovnomernému tónu pokožky a žiarivému vzhľadu.
  • Zlepšenie vlasov: Mezoterapia sa používa aj na liečbu vypadávania vlasov. Účinné látky podávané do pokožky hlavy stimulujú rast vlasov a posilňujú ich korene.

Pre koho je určená?

Mezoterapia je vhodná pre mužov aj ženy, ktorí chcú dosiahnuť zdravú a mladistvú pokožku bez invazívnych zákrokov. Je ideálna pre tých, ktorí majú jemné vrásky, suchú pokožku, pigmentové škvrny alebo problémy s vypadávaním vlasov. Pred vykonaním mezoterapie je však dôležité konzultovať s našími špecialistami, aby sa vyhodnotil stav pokožky a určil vhodná procedúra.

Iné varianty a vedľajšie účinky

Okrem tradičnej mezoterapie existujú aj iné varianty, ako napríklad virtuálna mezoterapia, ktorá sa vykonáva pomocou zvukových vĺn alebo elektroporácia, ktorá otvára póry pokožky pre ľahšie vstrebanie účinných látok. Vedľajšie účinky mezoterapie sú zvyčajne mierne a môžu zahŕňať miernu citlivosť, sčervenanie alebo opuch na mieste vpichu. Tieto príznaky však väčšinou rýchlo zmiznú.

Zhrnutie

Mezoterapia je jednou z najnovších a najúčinnejších metód omladenia pokožky, ktorá poskytuje vynikajúce výsledky a je minimálne invazívna. S jej pomocou je možné dosiahnuť hydratovanú, jasnejšiu a mladistvú pokožku, ako aj zlepšenie vlasového rastu. Ak máte záujem o mezoterapiu, neváhajte poradiť sa s nami, pomôžeme Vám určiť najvhodnejší postup pre váš individuálny stav pokožky.

karboxyterapiaOšetrenia
5 marca, 2023

Omladenie pokožky pomocou karboxyterapie

Omladenie pokožky Dospelý človek v dobrom zdravotnom stave vdychuje niekoľko plynov, najmä veľké množstvo kyslíka, 12 až 20 krát za minútu. Nasleduje rýchle vydychovanie plynov, najmä oxidu uhličitého. Aj keď…
mezoterapiaMezoterapiaOmladenie
2 júna, 2023

Mezoterapia – revolučné omladenie pokožky

V dnešnom článku sa zameriame na jednu z najnovších a najúčinnejších metód omladenia pokožky - mezoterapiu. Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, ako dosiahnuť zdravú, žiarivú a mladistvú pleť…

Leave a Reply

nine + eleven =