Skip to main content

Každý z nás túži mať zdravú, mladistvú pleť, ktorá vyžaruje krásu, mladosť a sebavedomie. S vekom a vplyvom vonkajších faktorov však naša pleť stráca svoju mladistvú a sviežu podobu. Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako omladiť pleť a vrátiť jej mladistvý vzhľad. V dnešnom článku sa zameriame na rôzne tipy a triky, ako aj účinné dermatologické ošetrenia na omladenie pleti.

Naše tipy na omladenie pleti v domácich podmienkach

  • Denná rutina starostlivosti o pleť: Jedným z kľúčových faktorov pre omladenie pleti je dodržiavanie pravidelnej starostlivosti o pleť. Začnite svoj deň očistením pleti jemným čistiacim prostriedkom. Potom použite tonikum na vyrovnávanie pH pleti a naneste hydratačný krém s ochranným faktorom. Večer dôkladne odstráňte make-up a znovu očistite pleť, nasledované použitím tonika a hydratačného krému (jedná sa o bežne dostupné prostriedky starostlivosti o pleť).
  • Správna výživa: Strava hrá dôležitú úlohu pri omladení pleti. Konzumujte potraviny bohaté na antioxidanty, ako sú ovocie, zelenina, orechy a ryby obsahujúce omega-3 mastné kyseliny. Tieto živiny pomáhajú chrániť pleť pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a prispievajú k jej zdraviu a mladistvému vzhľadu.
  • Dodatočná starostlivosť o pleť: Okrem základnej denné rutiny je dôležité spomenúť aj ďalšie možnosti starostlivosti o pleť. Používanie rlznych sér a krémov s aktívnymi zložkami, ako sú retinol, vitamín C, kyselina hyalurónová a peptidy, môže pomôcť zvýšiť kolagénovú produkciu, zjemniť vrásky a zlepšiť textúru pleti.
  • Ochrana pred slnečným žiarením: Slnečné žiarenie je jedným z hlavných faktorov spôsobujúcich starnutie pleti. Preto je nevyhnutné používať ochranný faktor, ako je opaľovací krém s dostatočne vysokým ochranným faktorom (SPF), každý deň bez ohľadu na počasie. Ochrana pred slnečným žiarením pomáha minimalizovať poškodenie pleti spôsobené UV žiarením, ako sú pigmentové škvrny, jemné linky a vrásky.
  • Dostatok odpočinku: áno, myslíme tým hlavne spánok. Spánok je najprirodzenejšia a najefektívnejšia forma regenerácie ľudského organizmu. V súvislosti s pleťou toto pravidlo platí dvojnásobne, všetci na sebe vidíme okamžitý výsledok, čo i len po jednej prebdenej noci, však?

Zároveň prinášame riešenie aj pre tých, ktorým žiaľ bežne dostupná starostlivosť nijako výrazne nepomáha (dôvodov môže byť viacero ako napríklad vek alebo genetika) a starostlivosť o vlastnú pleť zveria do rúk našim odborníkom v salóne Dermafresh.

Dermatologické ošetrenia

  • Botox: Injekcie botulínovej toxínu sú účinné pri zmierňovaní vrások a jemných línií, zatiaľ čo zároveň uvoľňujú svaly a bránia tvorbe nových vrások.
  • Kyselina hyalurónová: Injekcie kyseliny hyalurónovej môžu pomôcť vyplniť vrásky a zlepšiť objem a hydratáciu pleti.
  • Niťový lifting: Lifting pomocou nití, tzv. mezonití. Jedná sa o alternatívu k chirurgickému faceliftingu.
  • Profhilo: Injekčná aplikácia hyseliny hyalurónovej spôsobí napnutie a vyhladenie pokožky, pokožka bude vyzerať mladšie a sviežejšie.
  • Ošetrenie prístrojom Wishpro: Jedná sa o ošetrenie pomocou magnetickej infúzie. Zákrok je neinvazívny a bezbolestný, s výsledkami budete nadšení.

V konečnom dôsledku je však veľmi dôležité konzultovaťváš stav s našimi odborníkmi, aby sme vám vedeli odporučili najvhodnejšie ošetrenie zohľadňujúce vaše individuálne potreby podľa typu vašej pleti.

Krátke zhrnutie na záver

Dosiahnutie a udržanie mladistvej pleti si vyžaduje kombináciu správnej starostlivosti o pleť, zdravej stravy, ochrany pred slnečným žiarením a prípadne aj dermatologických ošetrení. Je dôležité venovať pozornosť individuálnym potrebám vašej pleti a konzultovať váš stav u nás v salóne Dermafresh s našimi lekármi.

vyrazkyOchorenia
4 októbra, 2023

Kožné vyrážky a 4 pravidlá, kedy navštíviť doktora

Kožné vyrážky sú nepríjemnou záležitosťou Kedykoľvek sa u Vás vyskytnú kožné vyrážky, Vaše myšlienky smerujú k otázkam ako: Čo je to? Je to vážne? Mal/a by som navštíviť lekára? Prinášame…
BotoxKozmetikaOšetrenia
2 októbra, 2023

5 veľkých mýtov o botoxe

Botox je jedným z najpopulárnejších spôsobov liečby z rôznych dôvodov, ale stále existuje niekoľko mylných predstáv o tom, čo robí a čo nerobí a akí sú najlepší kandidáti na použitie.…

Leave a Reply

2 × three =