Skip to main content

Každá žena túži po bezproblémovej, krásnej a sviežej pleti.

Pri pohľade do zrkadla a pri zistení, že niečo nie je s Vašou pleťou v poriadku, ihneď siahate po kozmetických výrobkoch. Ale nie, nie je to kozmetika, ktorá Vašu pleť zdokonaľuje a robí Vás príťažlivou. Navyše pri kúpe kozmetických výrobkov dávate zabrať aj Vašej peňaženke. Skúšali ste už zmeniť Vašu stravu a pridať do jedálnička ovocie?

Ktorým vitamínom povedať „áno“?

Jahody

Okrem toho, že je ovocie veľmi zdravé a obsahuje veľa vitamínov a antioxidantov, pôsobí tiež blahodarne na zdravie pokožky a pomáha aj Vašej pleti. Najviac antioxidantov obsahujú obľúbené jahody. Okrem ich príjemnej chuti sú pre pokožku a pleť veľmi zdravé. Jahody chránia pokožku pred prejavmi starnutia, preto si ich určite pridajte do Vášho jedálnička. Zatočiť vedia aj s nepríjemným akné a dokážu vybieliť zuby. Stačí ak si pár jahôd roztlačíte v miske a pridáte pol lyžičky sódy bikarbóny, ktoré spolu následne premiešate. Vznikne Vám zmes, ktorú si naberiete na kefku a čistite zuby podobne ako keby ste si čistili zuby zubnou pastou.

Marhule

Vysoký počet antioxidantov obsahujú tiež sladučké marhule. Podobne pomáhajú pri boji s prejavmi starnutia a zbavujú telo od škodlivých látok. Ak máte problémy s vlasmi a trápi Vás tiež lámavosť nechtov, či iné prolémy, aj v tomto prípade sa odporúčajú konzumovať marhule. K jahodám a marhuľám môžeme zaradiť aj broskyne. Podobne ako tieto lahodné ovocia, aj broskyňa obsahuje veľa antioxidantov. Okrem toho, konzumáciou broskýň si doplníte aj vitamín A a ďalšie minerálne látky, ktoré telo potrebuje – vápnik, horčík.

Banány

Ak chcete mať jemnú pleť, určite do svojho jedálnička pridajte banány. Tento lahodný tropický plod je nie len pochúťkou, ale je aj veľmi zdravý. Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov. Vďaka vitamínu A má banán spevňujúce účinky a je vhodný na všetky typy pleti. Na to, aby ste dosiahli jemnú pleť, stačí používať banánovú masku. Táto maska sťahuje a čistí upchaté póry. Na internete nájdete rôzne návody na tieto masky, ktoré sú rýchle a jednoduché. Okrem toho by sa dalo povedať, že banány prospievajú celému telu, napríklad zmierňujú bolesti hlavy, pomáhajú pri menštruačných bolestiach a celkovo majú na telo dobrý vplyv.

Citróny

Keď Vás trápi akné a vyrážky, určite siahnite po citróne. Citrón obsahuje vysoké množstvo vitamínu C a tiež aj veľa antioxidantov. Ako už iste viete, antioxidanty pomáhajú pri boji s prejavmi starnutia a zabraňujú vzniku vrások.  Okrem toho, že pomáha pri boji s akné, dokáže Vašu pleť rozjasniť, ba dokonca dopomáha aj pri problémoch s jazvami. Citrón sťahuje póry a čistí pleť od rôznych nečistôt a mazu. S citrónmi to však netreba preháňať. Obzvlášť, čo sa týka citrónov, by si mali dávať na nich pozor ľudia, ktorí sú na citróny a citrusové plody alergickí.

Kiwi

Ďalším ovocím, ktoré má blahodarné účinky a obsahuje množstvo vitamínov a antioxidantov je sladučká tropická pochúťka kiwi, pochádzajúce z Číny. Obsahuje vitamíny A, C a E, ktoré sú pre telo naozaj potrebné. Antioxidanty, ktoré obsahuje oddiaľujú  starnutie a pomáhajú pri boji s vráskami. Kiwi si vie poradiť aj so škvrnami od slnka, či jemnými ryhami. Kiwi dokáže Vašu pleť rozjasniť a to pomocou peelingu, ktorý si dokážete doma sami pripraviť. Stačí ku kiwi pridať cukor, pár kvapiek citrónu a naniesť ho na Vašu pleť. Táto tropická pochúťka by vo Vašom jedálničku chýbať jednoznačne nemala, pretože pravidelným príjmom kiwi dosiahnete dobrý stav Vášho organizmu.

Urobte niečo dobré pre svoju pleť! Ak chcete mať krásnu a zdravú pleť, musíte preto aj niečo urobiť. V úvode sme už spomínali, že drahými kozmetickými výrobkami nič nevyriešite. Je čas siahnuť po zdravej alternatíve, po chutnom ovocí, ktoré pomôže nie len Vašej pleti, ale dodá tiež celému telu potrebné vitamíny.

Radiesse derma vyplnOmladenieOšetreniaRadiesse
6 októbra, 2023

Sprievodca svetom Radiesse: Postupy, výhody, riziká

Vitajte vo svete Radiesse, špičkovej dermálnej výplne, známej svojou schopnosťou omladiť a zlepšiť pokožku, ktorá spôsobila revolúciu v oblasti kozmetických vylepšení. V tejto komplexnej príručke sa ponoríme hlboko do zložitosti…
OchoreniaOšetrenia
18 decembra, 2022

O enzýmoch

Čo sú enzýmy? Enzýmy sú proteíny, ktoré pôsobia ako katalyzátory v živých bunkách. Katalyzátory zvyšujú rýchlosť, s akou dochádza k chemickým reakciám bez toho, aby sa spotrebovali alebo trvalo menili.…

Leave a Reply

19 − 9 =